Jump to content



κατέβασμα βίντεο με αυτόματους υπότιτλους


Recommended Posts

Κατά την προβολή ενός βίντεο στο youtube, πατώντας το πλήκτρο των υποτίτλων, σωστά και χωρίς κανένα πρόβλημα, εμφανίζει ελληνικούς υπότιτλους. Κάνοντας download το βίντεο, το κατεβάζει, αλλά χωρίς υπότιτλους. Το ανοίγω με kmplayer ή vlc, και υπότιτλοι πουθενά. Δεν έχω ψάξει στα προγράμματα, κατά τη διάρκεια της προβολής, να εμφανίσω υπότιτλους, διότι θέλω να το ανεβάσω σε forum κοινωνικής δικτύωσης, και αυτόματα να εμφανίζονται υπότιτλοι.

Κάποια βοήθεια?
 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, serpico75 said:
Κατά την προβολή ενός βίντεο στο youtube, πατώντας το πλήκτρο των υποτίτλων, σωστά και χωρίς κανένα πρόβλημα, εμφανίζει ελληνικούς υπότιτλους. Κάνοντας download το βίντεο, το κατεβάζει, αλλά χωρίς υπότιτλους. Το ανοίγω με kmplayer ή vlc, και υπότιτλοι πουθενά. Δεν έχω ψάξει στα προγράμματα, κατά τη διάρκεια της προβολής, να εμφανίσω υπότιτλους, διότι θέλω να το ανεβάσω σε forum κοινωνικής δικτύωσης, και αυτόματα να εμφανίζονται υπότιτλοι.

Κάποια βοήθεια?
 

 

Ευχαριστώ

Οι υπότιτλοι στο youtube δεν είναι αναπόσπαστο κομμάτι του βίντεο. Πρακτικά το ερώτημα είναι εάν το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς για να κατεβάσεις το βίντεο έχει τη δυνατότητα να αποθηκεύσει και τους υποτίτλους (υποθέτω όχι).

Παρεμπιπτόντως, εάν το βίντεο δεν είναι δικό σου, το κατέβασμα από το youtube και ανέβασμα κάπου άλλου αντιβαίνει στους όρους χρήσης. Το ίδιο ισχύει και για τους υποτίτλους.

 

Για να απαντήσω στο γενικότερο ερώτημα, ένας τρόπος που μπορείς να κάνεις υποτίτλους να συνοδεύουν μόνιμα ένα βίντεο, είναι να τους ενσωματώσεις πάνω στην εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.