Jump to content



live update uploaded file


Recommended Posts

καλησπέρα. αυτό πουθέλω να κάνω, και δεν ξέρω αν γίνεται είναι το εξής.

 

έχω ένα συγκεκριμένο αρχείο που δουλεύω στον υπολογιστή μου, και το τροποποιώ συνέχεια.

θα ήθελα με κάποιο τρόπο να ανεβαίνει αυτό στο ίντερνετ, χωρίς να μπλέξω με clouds, και έχτρα λογαριασμούς. κάθε φορά που αποθηκεύω το αρχείο, αυτό να ανεβαίνει τροποποιημένο ώστε όταν πηγαίνω σε άλλον υπολογιστή να το παίρνω τροποποιημένο.

 

υπάρχει καμιά τέτοια υπηρεσία online? ή θα πρέπει να το κανω αποκλειστικά μέσω cloud?

Link to comment
Share on other sites

On 12/29/2016 at 6:04 PM, kots said:

καλησπέρα. αυτό πουθέλω να κάνω, και δεν ξέρω αν γίνεται είναι το εξής.

 

έχω ένα συγκεκριμένο αρχείο που δουλεύω στον υπολογιστή μου, και το τροποποιώ συνέχεια.

θα ήθελα με κάποιο τρόπο να ανεβαίνει αυτό στο ίντερνετ, χωρίς να μπλέξω με clouds, και έχτρα λογαριασμούς. κάθε φορά που αποθηκεύω το αρχείο, αυτό να ανεβαίνει τροποποιημένο ώστε όταν πηγαίνω σε άλλον υπολογιστή να το παίρνω τροποποιημένο.

 

υπάρχει καμιά τέτοια υπηρεσία online? ή θα πρέπει να το κανω αποκλειστικά μέσω cloud?

Αυτό που περιγράφεις είναι η βασική χρήση του cloud storage.

Από public cloud, υπάρχουν τα γνωστά:

Dropbox, Google Drive, Microsoft Onedrive, Box, κλπ

Εάν δεν θέλεις τα "ξένα", μπορείς να στήσεις και δικό σου private cloud, το οποίο προϋποθέτει δική σου διαχείριση, δικό σου backup, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.