Jump to content



ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΤΟΥ KDE !!!


schumifer

Recommended Posts

Πληροφορήθηκα ότι στο σούσε 9.3 δε θα περιλαμβάνεται ελληνική μετάφραση του KDe καθώς

δεν έχει φτάσει σε επαρκές επίπεδο.Αν και δεν πρόκειται να αλλάξει αυτό ,μπορεί να συμπεριληφθεί ο ελληνικός

KDE 3.4 σε άλλες διανομές αν μπορέσουμε να βοηθήσουμε να προχωρήσει πιο γρήγορα η μετάφραση.

Μπορούμε όλοι να βοηθήσουμε έστω μεταφράζοντας 10 strings δεν είναι τίποτα δύσκολο.

Παραθέτω δύο λινκς για όσους ενδιαφερθούν

http://i18n.kde.org/teams/el/index.html?4,cvs.html

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δηλώνω ντροπιασμένος για το ότι δεν έχω ακόμη μεταφράσει. Απλά ήθελα να κάνω μια προσπάθεια να προωθήσω το ζήτημα μπας και το σπρώξουμε ρε παιδιά λιγάκι.

Ρε Σωτήρη δε βγαίνω με τίποτα ρε φίλε. Η εξεταστική μου ξεκίνησε τέλη Αυγούστου και τελειώνει τέλη Ιουλίου. Τελευταίο διάλλειμμα άνω των 5 ημερών τα Χριστούγεννα, επόμενο το Πάσχα αλλά δεν είμαι σίγουρος για το δεύτερο

Link to comment
Share on other sites

εντάξει ρε συ, λίγο από τον ελεύθερο χρόνο;)

πάντως καλύτερα να διαβάσεις για εξεταστική,

το άλλο είναι για freetime και μόνο για μας τους φοιτητές:D

[προσυλητισμός] R@tNET εσύ πώς πας από χρόνο?? :hehe:[/προσυλητισμός]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου sotiri έχω απλή γραμμή... 56άρα... και με πρόβλημα ( κλείνει η γραμμή σε κοντινά χρονικά διαστήματα :mad: :mad: ) αλλά προσπάθησα να κατεβάσω το πρόγραμμα CVS... όμως είναι πολύ μεγάλο για να κατέβει από την γραμμή μου... :(

Αλλά κυρίως... πρέπει να διαβάσω για τις πανελλαδικές δηλαδή άστα να πάνε... :( :( και θα ήθελα πολύ να βοηθήσω... :p δεν λέω ότι δεν θέλω... ούτε ότι δεν μπορεί να μου στρίψει και να κάτσω τη άλλη εβδομάδα να κατεβάσω το πρόγραμμα από κανένα φίλο μου με γρήγορη γραμμή ( ADSL... ;) )

>Eίμαι υποστηρικτής της διανομής SuSE και του κυρίως περιβάλλον που έχει το KDE και θα ήθελα πολύ να βοηθήσω για την μετάφρασή του... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.