Jump to content



Aπιστευτες υττ μνημες!


ilgreco1974

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Πολύ καλές οι UTT σου @ ilgreco1974 :flex:

offtopic.

Θα κάνω και γώ την ψιλοnoob ερώτησή μου . Έστω ένα dimmaki utt πάει 270 1t 1/1 σε single chanel.

Με 2 dimakia [και το άλλο να είναι καλό , να πηγαινει παρόμοια] πόσο απώλεια έχουμε λόγω dualchanel ?

260~265 θα τα πιάσουν δύο μαζί dual--> έναντι 270 σε single ?

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ καλες! μακαρι να 280ισεις !

δοκιμασε 2-2-5-2-8-16-2-2-1-1 tref=3072 (200 3.9us) ειναι οτι καλυτερο μπορεις να κανεις οταν αρχησουν τα δυσκολα (απο bandwidth) keep us updated να γινει κανα WR!!!

Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη σημερα θα φορτωσω το 2.18 και θα παιξω λιγο με τα timingσ να δω τι γινετε...το παραξενο ειναι η μεγαλη αποκλειση σε overclockability αναμεσα στα 6 κομματια που εχω(ολα ιδιας βδομαδας και με σεριαλ συνεχομενα).2 δεν μου βγαζουν 259 και αλλα 2 σταματανε στα 264...μα το ΤΤD....50D το εχετε ξαναδεί;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilgreco1974

καποια στιγμη σημερα θα φορτωσω το 2.18 και θα παιξω λιγο με τα timingσ να δω τι γινετε...το παραξενο ειναι η μεγαλη αποκλειση σε overclockability αναμεσα στα 6 κομματια που εχω(ολα ιδιας βδομαδας και με σεριαλ συνεχομενα).2 δεν μου βγαζουν 259 και αλλα 2 σταματανε στα 264...μα το ΤΤD....50D το εχετε ξαναδεί;

ναι ... ειναι απλα labeled Mtec :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sakis [Σήμερα, στις 11:52]

Η γνωμη μου ειναι οτι για το trtw ειναι θεμα επεξεργαστη.

ΥΓ.Πολυ καλα κοματια ilgreco1974 μπραβο.

thanks...

η cpu μου παντως εχει ακομα περιθωριο 100mhz περιπου...να τα φτηνει ο controller;

1/1 μου εβγαζε με 2*256mb tccd στα 307 2,5τ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sakis [Σήμερα, στις 12:11]

Με 1 3000+ και 1 3400+ δεν ειχα κανενα προβλημα να τρεξω τις μνημες με trtw 1 στα 260,

με τον 3000+ που εχω τωρα πανω απο τα 252 χανεται το συμπαν.

νομιζω πως εχεις δικιο!ειναι θεμα cpu...πανω απο 245 δεν μου περνει με τιποτα στα 1τ:(

λοιπον...3,5v

279.3 fsb 1/1

untitled32yo.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilgreco1974

10*277(cpu limt)

untitled41bw.th.jpg

pαnta 30sec spi :tomato: :cry:

πολύ πολύ ωραίος! τρέξε το process timer να δεις κ τα δέκατα, να μάθεις πόσο κοντά στα 29σεκ είσαι... αλλιώς κατέβασε το νεο σπι που τα δείχνει από μόνο του...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.