Jump to content



Aπιστευτες υττ μνημες!


ilgreco1974

Recommended Posts

Nαι το ξέρω. Επίσης και γώ δεν αφήνω 3.6 για κάθε μέρα [κανα 2 bench και πολύ είναι] .

Βασικά θα πάρω πολύμετρο να μετρήσω γιατί τα 3.6 είναι στην 3.3 , δεν νομίζω να πηγαίνουν 3.6 καθαρά στις μνήμες . μάλλον 3.4 πάνε.

Ξέρει κανείς απο ανάλογη εμπειρία να μας πεί ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Voudas [25-03-2005 23:43]

το μόνο b/w που θυμάμαι (είμαι με το λαπτοπ) είναι στα 11χ260 και το μαξ είναι 3389mb στο μεμτεστ

3389@11X260???

ή το max που ειδες ειναι 3389??

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Χθες, στις 14:34]

Nαι το ξέρω. Επίσης και γώ δεν αφήνω 3.6 για κάθε μέρα [κανα 2 bench και πολύ είναι] .

Βασικά θα πάρω πολύμετρο να μετρήσω γιατί τα 3.6 είναι στην 3.3 , δεν νομίζω να πηγαίνουν 3.6 καθαρά στις μνήμες . μάλλον 3.4 πάνε.

Ξέρει κανείς απο ανάλογη εμπειρία να μας πεί ?

αν μιλαμε για τη dfi, ναι εχουν διαφορα τα 3.2 που λεει το Bios, αναλογα που θα εχεις το jumperακι.

το ειχα στην 3.3, για να μη ζεσταινεται, αφου δεν ειχα σκοπο να δωσω ταση. γυρω στα 235 η μια μονη της, 245 η αλλη, 218 και οι δυο μαζι. οταν αλλαξα jumperακι στην 5αρα, πηγαν στα 260+ και οι δυο μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sakis [Χθες, στις 14:41]

@ilgreco1974 παααραααα πολυ καλα πανε.

:clap: :clap: :clap:

Στα 282 βγαζουν πι αν καταλαβα αλλα δεν εχει το cpu τα 282χ10;

Αν ναι δοκιμασες να τσιμπισεις λιιιγο τα ρευματα;

ναι στα 282@3,6v μοu εβγαλε ενα pi με 2225 και τα αλλα default...280 μου βγαζουν με 2-2-5-2-7-16-2-2-1-2

Ισως αν το ψαξω και τις καψω και λιγο(ειναι ακομα καινουργιες) να μου δωσουν κατι ακομα...

Η ψπθ πανω απο 278*10 δεν παει με τιποτα,ουτε με παραπανω ρευμα.Μαλιστα αν δωσω παραπανω ρευμα ειναι χειροτερα....η πιο τρελη cpu που εχω δει...μοθ κανει 2740 με απλο νερο και 1,55v και μολις 40mhz πραπανω με -5 και 1,7v...:blink::D

Link to comment
Share on other sites

....και παλι μια χαρα εισαι .....:) ..... αυτο βασικα που πρεπει να κανεις ειναι να τις καψεις .....πιστευω ανετα θα σου δωσουν καποια mhz ακομα ;) .....και που ξερεις μπορει να ανοιξουν και να παρουν και τον ασο στο trtw ......:D :D :p :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.