Jump to content



Aπιστευτες υττ μνημες!


ilgreco1974

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

240 και πανω? χμμμμ καλο και αυτο. εισαι σιγουρος οτι δεν εφταιγε το trfc για τα πανω απο 240? εχεις δοκιμασει trc=8, trfc=16 trtw=1 να δεις μεχρι που παει?

το trtw δινει κατι λιγα απο MHz

δοκιμασε και idle cucle = 16

το CPU αντεχει ενα 10χ275 για superPI ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 14:14]

240 και πανω? χμμμμ καλο και αυτο. εισαι σιγουρος οτι δεν εφταιγε το trfc για τα πανω απο 240? εχεις δοκιμασει trc=8, trfc=16 trtw=1 να δεις μεχρι που παει?

το trtw δινει κατι λιγα απο MHz

δοκιμασε και idle cucle = 16

το CPU αντεχει ενα 10χ275 για superPI ?

εχω cpu limit στα 10*278

το trtw 1 ειναι που δεν μου περνει με τιποτα πανω απο τα 240...ξαναδοκιμαζω αλλα δεν νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 15:40]

superb!!! 32mb ?!?!?!? χαλαρα στα χαμηλα 26 με 25 (μπορει να εισαι παραπανω λογο XP)

το trtw δεν πεφτει τελικα ? (ετσι για να χαρει και ο chroma :D)

Dεν πεφτει με τιποτα...εβαλα τα υπολοιπα timings σε χαλαρους χρονους και δοκιμασα,αλλα τζιφος...με το που βαζω trtw 1 και fsb>240 kai κατι, μου κολαει λιγο πριν κανει backup το bios...και το trc=8 μου δινει αsταθεια στα win και 278 fsfb...με trc=7 ολα οκ:)

οι μνημες παντως πειραν ελαχιστα πανω με τα 3,6v

Απο τα 3,4 στα 3,5 πειραν πανω σχεδον 10mhz ενω απο τα 3,5v στα 3,6, 2 μολις mhz..οποτε κανουν spi RS 270@3,4v , 280@3,5v,282@3,6v και timings 2-2-5-2-7-16-2-2-1-2

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilgreco1974

Dεν πεφτει με τιποτα...εβαλα τα υπολοιπα timings σε χαλαρους χρονους και δοκιμασα,αλλα τζιφος...με το που βαζω trtw 1 και fsb>240 kai κατι, μου κολαει λιγο πριν κανει backup το bios...και το trc=8 μου δινει αsταθεια στα win και 278 fsfb...με trc=7 ολα οκ:)

οι μνημες παντως πειραν ελαχιστα πανω με τα 3,6v

Απο τα 3,4 στα 3,5 πειραν πανω σχεδον 10mhz ενω απο τα 3,5v στα 3,6, 2 μολις mhz..οποτε κανουν spi RS 270@3,4v , 280@3,5v,282@3,6v και timings 2-2-5-2-7-16-2-2-1-2

θα δοκιμασω αυριο το πρωι μια με trtw=2 να δω ποσο δινει ... τωρα ειμαι max pi 272 με trtw = 1

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [Χθες, στις 16:40]

max asynch & read preamble ως που σηκώνουν 7 & 4 ns? δίνουν ακόμα λίγο b/w

θα το δοκιμασω να δω καποια στιγμη που θα βρω λιγο χρονο....thanks για την βοηθεια παιδες...

Αληθεια ποσο ειναι το maximum fsb sta 2225 σε utt;ενδεχετε δηλαδη αν μπει κανενας fx καλος πανω να χτυπισουμε κανενα ρεκορ με fsb sta 282;

:innocent::)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από crmaris [Σήμερα, στις 09:40]

282 ούτε tccd να ήτανε. Χε χε αν πουλας κανενα απο αυτά σφύρα:D

τα αλλα κομματια που ειχα δοκιμασει οπως ειπα της ιδιας σειρας και βδομαδας,αν και γενικα πηγαιναν σχετικα πολυ καλα σε σχεση με αλλα που ειχα στα χερια μου πλαιοτερα,δεν ανεβαιναν τοσο,δεν μου εκαναν 270@3,4v...ετυχε να μου κατσουν αυτα τα 2 και εγω απλα τα ξεχωρισα...

Link to comment
Share on other sites

270!! Τι να πω εγώ ο καημένος που με τις μακαρίτισσες τις Utt που είχα ήθελα για τα 252 3,5 vdimm!!. Εγώ δεν αγόρασα μπανανες μόνο αλλά ολόκληρη την παραγωγή μπανανών της Αφρικής!!!Αλλά τελικά ψοφήσανε και ηρέμησα και εγώ και αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από crmaris [Σήμερα, στις 12:49]

270!! Τι να πω εγώ ο καημένος που με τις μακαρίτισσες τις Utt που είχα ήθελα για τα 252 3,5 vdimm!!. Εγώ δεν αγόρασα μπανανες μόνο αλλά ολόκληρη την παραγωγή μπανανών της Αφρικής!!!Αλλά τελικά ψοφήσανε και ηρέμησα και εγώ και αυτές.

Σε εμενα παντως ολες οι υττ twinmos που περασαν απο τα χερια μου,εκαναν 255@3,4v memtest error free...μαλλον ησουν πολυ ατυχος:nothing:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνομαι με την 3.3 του psu ακόμη , το dimmaki είναι άστρωτο επίσης , και δεν ξέρω που μου πάνε τα 4 , απο settings του tweaker .

Τώρα είναι με 3.6 απο την 3.3 του ocz.

Και έναν 12αρη να φυσά την μνήμη .

post-1303-1416071793,7605_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.