Jump to content



Απορίες σχετικά με Prescot


Skotadismos BA'

Recommended Posts

με τι timings όμως? εγώ μιλάω για 2-2-2-5 και όταν λες 320 τι ενοείς? 320ddr δηλ.160 εγώ και κάτι άχρηστες kingston είμαι 182 με 2-2-2-5 2.7V και δεν ξέρω πόσο ακόμα θα ανέβουν 5:4 διαιρέτη

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μην το ξεφτιλήσουμε.....

Είπαμε με 2,5-4-3-5 στα 320mhz @ ddr 640.....

Για δές όμως πόσο βγάζουν τα UTT σε 2-2-2-5 με 270 και κοίτα π΄σοσ βγάζουν αυτές σε 2,5-4-3-5 και 320-330μηζ.....

Link to comment
Share on other sites

εντάξει sorry απλά μου φάνηκε κάπως όταν έβαλα στο μυαλό μου 640ddr τεσπα τώρα δανίστηκα από έναν φίλο μου 2χ256 twinmos δεν ξέρω αν είναι utt θα δω πως πάνε κ θα αποφασίσω αν βάλω utt ή tccd ά με αυτές πέρνει τον διαιρέτη 1:1 άρα φταίγαν οι μνήμες

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μαγκες ... χρειαζομαι βοηθεια!!!!

εχω εναν Prescot στα 3.2mhz και οταν ειχα μια asus motherboard μπορουσα και του εκανα ανετα overclocking sta 3.7mhz!!! τωρα ομωσ εχω μια ΜSI...και με αφηνει μονο μεχρι τα 3.49mhz...αν το παω παραπανω hangarei...εδωσα και παραπανω ρευμα στον επεξεργαστη αλλα τιποτα...τι να κανω??? εχω το 915 το chipset me 2 ddr2 533 kingston 512ares....aaaa και απο θερμοκρασιες ειμαι πολυ καλα..εχω μια thermaltake...

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα...εδωσα παραπανω mhz stin pci-express.... απο 100 την πηγα 110!

και τον εφτασα αφοβα στα 3.7... θελω ομωσ να μου πει καποιος τι timings να βαλω στισ ddr 2 533 kingston μνιμουλες που εχω πανω....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ανεβασμενη συχνοτητα στιν pci-e ισως...

προσεχε μην καψεις καμια καρτα γραφικων.

Οι μνημες καλα ειναι με 3-3-12, μπορεις να δοκιμασεις χαμηλοτερα timings , αλλα καλο ειναι να τις τεσταρεις με το memtest86 πρωτα ;)

Good Luck!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.