Jump to content



Internet και τηλεφωνία από Wind


Recommended Posts

Καλησπέρα! Με πήραν σήμερα για προσφορά από Wind και σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση. Παλιότερα δεν άκουγα και τα καλύτερα λόγια. Έχει κανείς εμπειρία, ταχύτητες ίντερνετ, βλάβες  και εξυπηρέτηση;

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου μακρυά. Μακράν το χειρότερο after-sales support και ειδικά αν χρειαστεί να έρθει τεχνικός στον χώρο σου για άρση βλάβης, σε χρεώνει εύκολα αν η βλάβη δεν είναι στο δίκτυο της αλλά φταις εσύ. Καλύτερα HOL/Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα την διαδικασία για μεταφορά στην Wind αλλά μου έκανε καλύτερη προσφορά η forthnet στην οποία έχω και nova μαζί οπότε παρέμεινα.  Αν θέλετε διαγράψτε το θέμα. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2017 at 4:39 ΜΜ, το μέλος l3ft3ris έγραψε:

Ξεκίνησα την διαδικασία για μεταφορά στην Wind αλλά μου έκανε καλύτερη προσφορά η forthnet στην οποία έχω και nova μαζί οπότε παρέμεινα.  Αν θέλετε διαγράψτε το θέμα. Ευχαριστώ!

Το θεμα ειναι διδακτικο , γιατι να διαγραφει ή να κλειδωθει; Διδασκει οτι , οσες προσφορες και να παρεις, παντα θα υπαρχουν καλυτερες (ΑΝ θελει ο εκαστοτε παροχος) ;) Επισης διδασκει οτι βλεπουν οποτε τους συμφερει οταν πας να κανεις μια μεταφορά σε αλλη εταιρεια, και "διορθωνουν" τα κακως κειμενα :p 

 

Οχι οτι δε τα ξεραμε τα παραπανω, αλλα οτι γραφει , δε ξεγραφει :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω ανεβάσει πίεση!!! Μόλις με χρέωσαν 44 ευρώ για ''χρεώσεις λόγο μετατροπής υπηρεσίας''. Τι είναι πάλι αυτό; Την τρίτη θα πάω από το κατάστημα γιατί έχω σπαστεί κάθε φορά να με χρεώνουν στα τηλεφωνήματα τους για εξυπηρέτηση!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος l3ft3ris έγραψε:

Έχω ανεβάσει πίεση!!! Μόλις με χρέωσαν 44 ευρώ για ''χρεώσεις λόγο μετατροπής υπηρεσίας''. Τι είναι πάλι αυτό; Την τρίτη θα πάω από το κατάστημα γιατί έχω σπαστεί κάθε φορά να με χρεώνουν στα τηλεφωνήματα τους για εξυπηρέτηση!!

 Και εγω εκανα μετατροπη το Νοεμβριο, απο ADSL σε VDSL , μου το ειχαν πει  για την χρεωση ομως λογω μετατροπης (αστειο να σε χρεωνουν, αλλα το καταπια). Το θεμα ειναι οτι μπορει να στο ειπαν και να μη το καταλαβες; Γιατι αν δε στο ειπαν , ειναι ...μη πω τι ειναι .

 

Εμενα η χρεωση ηταν 40.13 ακριβως (βλεπω το ιστορικο λογαριασμων στο novamyaccount). 

 

Link to comment
Share on other sites

43.77 ήταν η χρέωση, τους πήρα τηλέφωνο, ( με δική μου χρέωση πάλι ) και μου είπαν ότι έκαναν λάθος και θα τα αφαιρέσουν. Είναι τραγικό να μας κάνουν ότι θέλουν, δηλαδή αν δεν τους έπαιρνα τηλέφωνο θα τα πλήρωνα. Θα προσπαθήσω την τρίτη να πάω από το κατάστημα να γράψω ένα χαρτί παραπόνων, άσχετα ότι δεν τους καίει, έτσι για να τους τα χώσω λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος l3ft3ris έγραψε:

43.77 ήταν η χρέωση, τους πήρα τηλέφωνο, ( με δική μου χρέωση πάλι ) και μου είπαν ότι έκαναν λάθος και θα τα αφαιρέσουν. Είναι τραγικό να μας κάνουν ότι θέλουν, δηλαδή αν δεν τους έπαιρνα τηλέφωνο θα τα πλήρωνα. Θα προσπαθήσω την τρίτη να πάω από το κατάστημα να γράψω ένα χαρτί παραπόνων, άσχετα ότι δεν τους καίει, έτσι για να τους τα χώσω λίγο!

Εμενα ηταν διαφορετικη περιπτωση και μου την εξηγησε. Για σενα ειναι αλλιως, και καλα εκανες και πηρες τηλεφωνο (εννοειται οτι δε θα το καταπινες ετσι). Με εμενα επαιζε κατι σχετικο με το "νοικι" που πρεπει να κανουνε στον ΟΤΕ , γι'αυτο πληρωσα για μετατροπη. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.