Jump to content



Huawei Nova vs P10 lite


Recommended Posts

Καλησπερα,

 

Μιας και δεν το εχω γενικα με τις mobile πλατφορμες και ηρθε η ωρα για καινουριο κινητο, ποιο απο τα δυο προτεινετε?

 

Το Nova απο οτι βλεπω εχει γρηγοροτερο cpu αλλα το Ρ10 περισσοτερη μνημη. Αξιζει το δευτερο τα 30ε παραπανω?

 

Λογω επιδοτησης η επιλογη ειναι περιορισμενη στα δυο παραπανω και τα samsung A3 και J7 τα οποια ομως θεωρω υποδεεστερα (ειναι? :P) των Huawei σε θεμα επιδοσεων.

 

Thnx.

Link to comment
Share on other sites

Για τα Samsung θεωρώ αναφέρεσαι στις εκδόσεις 2016. Καλά το J7 2017 κυκλοφορεί επιλεκτικά, θα δούμε. Οπότε ναι, βγάλτα από την εξίσωση.

 

Μεταξύ των Nova και P10 Lite θα έπαιρνα το δεύτερο μόνο κ μόνο γιατί έρχεται με Android 7 out of the box ενώ το άλλο, αν και έχει βγει το plan για update, δεν ξέρω έγινε; Επίσης επειδή το είδα από κοντά, μου άρεσε περισσότερο. Αν κοιτάξεις τα χαρακτηριστικά, δεν θα επιλέξεις ποτέ, true. 

 

Και κάτι άλλο, είσαι σίγουρος ότι το P10 lite έχει περισσότερη μνήμη; Στην Ελλάδα επίσημα τουλάχιστον, κυκλοφορεί η έκδοση με τα 3GB. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, spH3RiCal said:

Οταν λες καλυτερη υποστηριξη?

 

Ωντως το Ρ10 εχει 3gb. Οποτε απο αποψη hardware το nova ειναι οριακα καλυτερο.

Εννοώ στο θέμα του software, το nova δεν έχει πάρει καν την 7 ακόμα.

Σαν hardware δεν πιστεύω οτι θα δεις διαφορές στην καθημερινότητα σου, πιο πολύ να κοιτάς μπαταρία και κάμερα αν βγάζεις φωτογραφίες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.