Jump to content



Ερώτηση για τα chip μνήμης (TCCD, UTT κ.λπ.)!


nickstamat

Recommended Posts

Από bench που είχαμε κάνει με το husky125, η αντιστοιχία μεταξύ καλά στημένων TCCD και καλά στημένων ΒΗ, πέραν των κλασικών 2.5-3-3-5 και 2-2-2-5 αντίστοιχα και τα υπόλοιπα timings να είναι καλά, ήταν περίπου 5/6 δηλαδή για παρόμοια απόδοση με τα ΒΗ στα 250, τα TCCD έπρεπε να είναι στα 300. Σε κάποια bench τα σφικτά timings δίνουν περισσότερο, σε κάποια μετράει περισσότερο η συχνότητα αλλά γενικά ο λόγος 5/6 δείχνει να ..ψιλοισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat [Σήμερα, στις 15:16]

Να ρωτήσω και κάτι ακόμη...

Τι ακριβώς είναι αυτό το "Brainpower PCB" που είδα πολλές φορές σε μια αναζήτηση για TCCD στο Google; Λένε ότι ο συνδυασμός TCCD με Brainpower PCB είναι πάρα πολύ καλός και έχει μεγάλες δυνατότητες overclocking με πολύ χαμηλά timings. Ξέρει κανείς;

Εκει που λεει 808 μπορει να λεει και 815, αλλα αυτος ειναι ο κωδικος για Brainpower...

post-1498-1416071807,8381_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια. 2 διαφορετικα pcb της ιδιας εταιριας... Απλα την διευκρινησα μην τυχον και βρει κανεις 815 και δεν το παρει επειδη νομιζει οτι δεν ειναι ΒΡ.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Συγώμη για το ξέθαμα αλλά μου ήρθαν στα χέρια μου PDC1G3200LLK με Brainpower PCB 808 και είμαι πολύ χαρούμενος :p

Ακόμα πιο πολύ όταν διαβάζω ότι το έιχε γράψει ο [MENTION=1498]SLN[/MENTION] :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.