Jump to content



Windows 10 ~ Τυχαίο άνοιγμα/κλείσιμο cmd παραθύρων


Recommended Posts

Καλησπέρα δεν ξέρω αν έθεσα στο το πρόβλημα στον τίτλο :p

 

Λοιπόν έχω το εξής "θέμα" μετά το προτελευταίο update των windows 10 εμφανίστηκε ένα παράθυρο που "ανοιγοκλείνει" ακαριαία. Στην αρχή νόμιζα ότι κόλλησα κάποιον ιό, αλλά ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και στο laptop μου κ στο σταθερό μου. Δεν μου έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα αλλά είναι σπαστικό χωρίς να θες εσύ να ανοιγοκλείνει κάτι από μόνο του.

 

Ξέρει κανένας τι παίζει με αυτό; Φυσικά τα windows είναι αυθεντικά αν παίζει κάπου αυτό ρόλο.

 

Σας ευχαριστώ :) 

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειχα καναδυο πραγματακια στο μυαλο μου για να δουμε τι το προκαλει, ειπα να το googlαρω.

 

Βρηκα αυτο: 

 

https://rtechsupport.org/kb/cmdpopup/

 

Φαινεται οτι ειναι κατι σχετικο με "office" ? Δεν ειμαι και σιγουρος. Τσεκαρε το :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είσαι θεός!

Το έψαξα κ εγώ αλλά φαίνεται δεν έγραψα σωστά τον προβληματισμό μου στο google :hehe:

 

Τώρα που το λες νομίζω ότι γράφει κάτι τέτοιο στο όνομα του παραθύρου, κ αν το καλοσκεφτώ το πετάει κάθε μία ώρα περίπου.

 

Βλέπω ότι λένε θα το διορθώσουν σύντομα με update, αξίζει λέτε να το κάνω Manual ή να περιμένω καλύτερα το official update?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι ειναι σχετικα φρεσκο προβλημα, και νομιζω οτι θα το διορθωσουν soon. 

Εγω στην last εκδοση (οχι insider) δεν εχω κανενα θεμα (15063.332). 

 

Εφοσον το λεει παντως στο αρθρακι και η πηγη ειναι απευθειας απο MS , δε νομιζω να εχεις θεμα να το κανεις και μονος σου :) (αρκει να μη τα κανει mix up το update στη συνεχεια :p )

 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια έκδοση έχουμε, λογικά είναι αποκλειστικό θέμα office κ με κάποιο Update που έγινε πριν καμιά 10αριά μέρες να εμφανίστηκε το πρόβλημα.

 

Εχω το Microsoft Office 365 ProPlus Version 1704 (Build 8067.2115)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα αν δεν μου το πρόσφεραν τσάμπα σιγά μην είχα κ εγώ αυτή την έκδοση πολλά τα λεφτά :p

 

Το μεγάλο ++  είναι ο cloud συγχρονισμός που γίνεται αυτόματα κάθε λίγα λεπτά. Οπότε κ να σκάσει ο υπολογιστής δεν χάνεις τίποτα.

 

Θα περιμένω 10 μέρες κ αν δεν διορθωθεί θα το κάνω Manual. Τουλάχιστον βρήκα τι φταίει και γιατί γίνεται αυτό.
 

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.