Jump to content



Νέα 17"


ATi

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από jax7480

Να κανω μια ερωτηση? τις ωρες που δουλευουν οι οθονες σας γιατι τις αναφερετε?

υπαρχει στις TFT καποιο MTBF χαρακτηριστικο και δεν το ξερω?

Όχι βρε συ! Απλώς το λέω για να πώ οτι την έχω χρησιμοποιήσει τόσο καιρό χωρίς να έχω παρατηρήσει κάποιο κουσούρι. Συνήθως δεν τα αντιλαμβάνεσαι όλα με το που πρωτοδουλεύεις σε μια οθόνη γι'αυτό λέω οτι την έχω δουλέψει κάποιες ώρες... :)

Πάντως δεν ξέρω γιατί αλλά η EIZO δίνει εγγύηση για το panel 3 χρόνια ή 120000 νομίζω ώρες λειτουργίας! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sa1901 [Σήμερα, στις 07:55]

Έτσι ξεκίνησα και γω και τελικά άλλαξα γνώμη. Κατέληξα στην L778 19" και την παρηγγειλα τελικά απο Mindfactory στα 760 ευρώ. Τα μεταφορικά είναι 30 ευρώ και υπάρχει και μία επιβάρυνση για την ασφάλιση του δέματος, που ανέρχεται στο 0,85% επι του ποσού της παραγγελίας.

Επιπλέον προαιρετικά, με 20 ευρώ σου κάνουν έλεγχο για 0 καμμένα pixel κατά το άνοιγμα.

Η οθόνη καλύπτεται κανονικά στην εγγύησή της από την ελληνική αντιπροσωπεία.

Μια που είπες για την Philips και καμμένα pixels, ποια ήταν η απάντηση;

EDIT: Για πληρωμές παραγγελιών από το εξωτερικό, σου προτείνω να ανοίξεις λογαριασμό στην Alpha Bank και να ενεργοποιήσεις το Web Banking. Αντί για 12 ευρώ που ζητάνε στο γκισέ, με το web banking χρεώνεσαι μόνο 30 λεπτά για την συναλλαγή. ;)

Αλοιμονο μου,εχω web banking στην alpha αλλα δεν μπηκα στον κοπο να ερευνησω.Οσο αφορα τον ATI υπαρχει μια πολυ συμφερουσα προσφορα στο mindfactory για την L768-K στα 584 ευρω αν ενδιαφερεται για 19αρα.Δυστυχως εκανα format και εχασα και τα e-mail αλλα αν θυμαμαι καλα η Philips εδινε 3 pixels η κατι τετοιο.Αυτο που θυμαμαι σιγουρα ειναι οτι δεν χαρηκα και πολυ με την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 14:34]

Αν ειναι να δωσει σχεδον 600 για μια 19αρα με χρονο αποκρισης 25ms, συγγνωμη αλλα δεν νομιζω οτι ειναι συμφερουσα προσφορα.

ΑΥΤΗ ομως ειναι...

Εχω διαβασει τα καλλιτερα στα Forums για τις dell.Οντως ειναι πολυ καλη η τιμη της αλλα δεν την εχω δει.Απο την αλλη παλι εχω παθει πλακα με την L568, οποτε εκθετω την αποψη μου,μηπως και φανει χρησημη.

Link to comment
Share on other sites

H 19άρα πιστεύω είναι ωραίο πράγμα αλλά προσωπικά ακόμα και η 17άρα μεγάλη μου φαίνεται οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα... όχι οτι θα με χάλαγε να έβρισκα στην ίδια τιμή την L768 με την L568!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Μα κι εγω την αποψη μου εκθετω...δεν του ειπα SONY και καλα να παρει αυτην.

Προτασεις κανουμε, ο ενδιαφερομενος αντιστοιχως, τα βαζει κατω, τα μετραει και παιρνει οτι βολευει τον ιδιο, και οχι εμας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 16:58]

H 19άρα πιστεύω είναι ωραίο πράγμα αλλά προσωπικά ακόμα και η 17άρα μεγάλη μου φαίνεται οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα... όχι οτι θα με χάλαγε να έβρισκα στην ίδια τιμή την L768 με την L568!!! :p

Βασικά το σκέφτομαι ... Αν είναι έτσι όπως το λες, θα πάρω την L578 και θα είμαι jet. :woot:

Βασικά κάπου κόλλησα με το BIC του Mindfactory και δεν ολοκλήρωσα την παραγγελία, οπότε το ξανασκέφτομαι... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πώ... Εγώ πιστεύω οτι δεν αξίζει τα λεφτά της. Τώρα, δικά σου είναι, ό,τι θες τα κάνεις! Απλώς θα σου πρότεινα να μην την πάρεις... Προσωπική άποψη και συμβουλή... :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά άργησε πάνω από χρόνο! Έλεγα εδώ και καιρό να πάρω μια οθόνη, μετά καθώς περνούσε ο καιρός είπα να πάρω TFT, κοίταζα κάτι φτηνές 15άρες, μετά πήγαμε σε φτηνή 17άρα, μετά είδαμε την L557 και μας άρεσε, μετά είδαμε οτι ήταν ακριβή και κοιτούσαμε την L550, μετά είδαμε οτι δε μας άρεσε καθόλου η βάση οπότε γυρίσαμε στην L557 :p και τελικά κατέληξα στην L568 που πήρα μετά από κάτι μήνες που την πρωτοείδα! :p Είναι ακριβές ρε * οι οθόνες...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.