Jump to content



’λλο ένα dead thread για μία DFI LP NF4 UT SLI-D ...


kbilly13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 17:22]

Δεν το πιστεύω.....

Ο γκαντέμης OverClocker cya :giveup:

μην θεωρείς τον εαυτό σου γκαντέμη, ούτε ο πρώτος είσαι, ούτε ο τελευταίος (είναι μακρύς ο κατάλογος... )

κάντε και εσείς ρε παιδιά μια ηλεκτρική εγκατάσταση της προκοπής! βάλτε και κανα τροφοδοτικό! (1000w ας πούμε, με 15 κυκλώματα ασφαλείας-σταθεροποιητές) - Dfi έχετε, όχι ότι κι΄ότι!

πλάκα πλάκα, από όσους ξέρω, ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ δεν δούλεψε σωστά - και δεν εννοώ σε καταστάσεις extreme, αλλά μέσου overclock

στην αρχή έλεγα ότι μπορεί να φταίει ο λάθος χειρισμός του χρήστη, ή κάποιο ελλατωματικό hardware - ΑΛΛΑ δεν μπορεί σε τόσες και τόσες περιπτώσεις να φταίνε όλα τα άλλα εκτός την μητρικής! όντως, σαν πολύ ευαίσθητο είναι το "καμάρι" μας...

θα ήθελα να μάθω πραγματικά το ΠΟΣΟΣΤΟ rma....

(από τις περιπτώσεις που ξέρω πάντως, είναι 4 στις 6!)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Voudas [Σήμερα, στις 23:38]

η dfi απλά τιμωρεί την μετριότητα:toomuchne μόνο xtreme θέλει!

ΔΕΝ διαφωνώ! - αρκεί να αντέχει και σε βάθος χρόνου

τότε... ΝΑΙ! ΘΑ την παραδεκτώ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kbilly13

μην θεωρείς τον εαυτό σου γκαντέμη, ούτε ο πρώτος είσαι, ούτε ο τελευταίος (είναι μακρύς ο κατάλογος... )

κάντε και εσείς ρε παιδιά μια ηλεκτρική εγκατάσταση της προκοπής! βάλτε και κανα τροφοδοτικό! (1000w ας πούμε, με 15 κυκλώματα ασφαλείας-σταθεροποιητές) - Dfi έχετε, όχι ότι κι΄ότι!

πλάκα πλάκα, από όσους ξέρω, ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ δεν δούλεψε σωστά - και δεν εννοώ σε καταστάσεις extreme, αλλά μέσου overclock

στην αρχή έλεγα ότι μπορεί να φταίει ο λάθος χειρισμός του χρήστη, ή κάποιο ελλατωματικό hardware - ΑΛΛΑ δεν μπορεί σε τόσες και τόσες περιπτώσεις να φταίνε όλα τα άλλα εκτός την μητρικής! όντως, σαν πολύ ευαίσθητο είναι το "καμάρι" μας...

θα ήθελα να μάθω πραγματικά το ΠΟΣΟΣΤΟ rma....

(από τις περιπτώσεις που ξέρω πάντως, είναι 4 στις 6!)

H εκδίκηση του kbilly για όσα ακούστηκαν είναι γεγονός....

(Βρέ μπας και έκανες τπτ βουντού και γι'αυτό πανε έτσι οι dfi???):laughing: :laughing: :flower: :flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chros26_ [Σήμερα, στις 23:43]

H εκδίκηση του kbilly για όσα ακούστηκαν είναι γεγονός....

(Βρέ μπας και έκανες τπτ βουντού και γι'αυτό πανε έτσι οι dfi???):laughing: :laughing: :flower: :flower:

όχι βρε! προς Θεού - τι εκδίκηση? δεν παίζει τέτοιο πράμα - μακάρι να δούλευαν σε όλα τα παιδιά σωστά, και να μην είχε κανείς πρόβλημα!

απλά πετάω τις μπηχτές μου, γιατί έχω ακούσει και εγώ πολλά.. :D

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου ήταν μια χαρά τελικά. CPU dead. Οπότε μην την μετράτε στις πεθαμένες. Αν και για να λέμε του στραβού το δίκιο λογικό είναι να έχει περισσότερες πιθανότητες να πάθει ατύχημα ένας οδηγός F1 με ένα αγωνιστικό από κάποιον από εμάς με την σακαράκα του (το πιάσατε το υπονοούμενο έτσι?)

Link to comment
Share on other sites

το 4 στις 6 που λέω, είναι εκτός του lab!...

για τα "εντός", λίγο-πολύ γνωστά τα πράγματα -

αν και είναι νωρίς να μιλάμε για σταθερότητα-αξιοπιστία (για αυτές που δουλεύουν κυρίως!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kbilly13 [Σήμερα, στις 00:41]

αν και είναι νωρίς να μιλάμε για σταθερότητα-αξιοπιστία (για αυτές που δουλεύουν κυρίως!)

Πλεονασμος η επεξηγηση στην παρενθεση... καθως για αυτες που δεν δουλευουν ειναι μαλλον ΑΡΓΑ να μιλαμε για σταθεροτητα-αξιοπιστια...:p :P :p

Παντως σοβαρα (και χωρις διαθεση για καυγα) δεν καταλαβαινω το "νωρις". Η συγκεκριμενη μητρικη βγηκε στην αγορα ιδια χρονικη στιγμη (+/- 1-2 βδομαδες) με την gigabyte NF4. Αρα??? 1)Ειναι νωρις να μιλαμε και για την αξιοπιστια της giga... καθως και οποιαδηποτε μητρικης πλην της asus που εχει 3 μηνες ζωης...

2)αφου ειναι νωρις να μιλαμε για "αξιοπιστια και σταθεροτητα" γιατι το κανουμε εμμεσως πλην σαφως???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN [Σήμερα, στις 00:53]

Παντως σοβαρα (και χωρις διαθεση για καυγα) δεν καταλαβαινω το "νωρις". Η συγκεκριμενη μητρικη βγηκε στην αγορα ιδια χρονικη στιγμη (+/- 1-2 βδομαδες) με την gigabyte NF4. Αρα??? 1)Ειναι νωρις να μιλαμε και για την αξιοπιστια της giga

καλά, όρεξη για καυγά δεν υπάρχει ούτε από μένα...

το νωρίς το είπα γιατί έχω ακούσει ήδη και διθύραμβους σε αυτό το θέμα -

δεν μιλάω για Giga nf4 - δεν γνωρίζω, δεν απαντώ...

μπορώ όμως να μιλήσω περί σταθερότητας-αξιοπιστίας για την K8NS Pro με εξαντλητική χρήση 9 μηνών - με πιάνεις?

Link to comment
Share on other sites

δεν αντιλέγω! μπορεί αν έπαιρνα dfi να άλλαζα γνώμη...

είναι και θέμα "ψυχολογίας" όμως... δεν την εμπιστεύομαι ρε γμτ...

και με τίποτα δεν θα άντεχα οποιοδήποτε πρόβλημα στο Pc μου - είμαι και σε μία ηλικία κρίσιμη.. :D - και δεν έχω και καμμία όρεξη να ψάχνω να βρω τι φταίει ή να πειραματίζομαι με τις ώρες-μέρες, με ρυθμίσεις - bios - ρεύματα .. και άλλα τινά...

(είχα αρρωστήσει το καλοκαίρι όταν δεν μου δούλεψαν 2 chaintech - δεν θέλω να ξαναπεράσω με τίποτα τα ίδια!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arapis

---->kbilly13

πεθερά δεν έχεις ρε φίλε; πoλύ το κουράζεις το θέμα

Για να ηρεμησουμε λιγο παρακαλω,και καλα θα ειναι αν δεν ξερουμε τι γραφουμε να αρκεστουμε στο διαβασμα,μην ξεχνας οτι εισαι σε τεχνολογικο φορουμ αν θελεις να μαθεις τα περι πεθερων να πας στο κυρα κατινα.gr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.