Jump to content



Κρασαρίσματα.


Recommended Posts

Ναι με ανοικτό.
Κοίτα κοντεύω 3 χρόνια από τότε που το έστησα φαντάζομαι ότι αν δεν πάταγε καλά θα είχα προβλήματα από την αρχή, έτσι δεν είναι.

 

Έγινε επεξεργασία από Peter Parker
Link to comment
Share on other sites

Θα εχει ξεραθει η παστα 3 χρονια τωρα.Σχεδον καθε χρονο θελει αλλαγη.
Πρωτου βγαλεις την ψυκτρα και αλλαξεις παστα, δοκιμασε να ριξεις ΠΟΛΥ τον επεξεργαστη (πχ 2000mhz) να δεις αν αντεχει περισσοτερο.Βαλε multiplier 20x

 

edit: κοντα 95C βαρεσε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου σε αυτό αλλά σε ένα λεπτό να ανέβει τόσο πάνω δεν ειναι λογικό. Αν η ψύκτρα πατάει καλά τότε κάτι άλλο δε πάει καθόλου καλά.

Εγώ θα την έβγαζα θα καθάριζα και θα την ξαναέβαζα. Αν ειναι η εργοστασιακή μπορεί να έχει κοπεί κάποιο από τα πλαστικά κλιπς πχ και να σου εμφάνισε το πρόβλημα

Αν δεν ξέρεις να την βγάλεις βάλεις τότε για αρχή ξάπλωσε το κουτί κάτω έτσι ώστε ο επεξεργαστής να ειναι παράλληλος με το γραφείο σου και ξαναπάτα το occt

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για μισο λεπτο. Βλεπω ρευματα 1.32V..
 Χρειαζεται τοσο πολυ ο 4790Κ???  Εμενα 1.18 παιζει σε full load.
Κανε μου μια χαρη βρε Peter.
Μειωσε τον επεξεργαστη σου αρκετα και βαλε καρφωτα ρευματα. Πχ βαλε 1.20 να εισαι σιγουρος και τρεχτον στα 2000mhz

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή να κάνω αυτό που ξέρω να βγάλω την ψήκτρα να καθαρίσω και να βάλω μια καινουργια πάστα, αν δεν στρώσει και εκεί θα δούμε και τα υπόλοιπα. 

Όσο για τα ρεύματα θυμάμαι που είχε γίνει κουβέντα εδώ τότε ότι η πλατφόρμα αυτή είχε ψηλό ρεύμα. 

( Ψήκτρα έχω την Be Quiet SHADOW ROCK SLIM )

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν έχω πειράξει κάτι,  μετά το reset στο bios δουλεύω κανονικά με το premiere, προσπαθώ να τελειώσω μια δουλειά ώστε να αλλάξω την πάστα μετά.

Μέτα το reset o επεξεργαστής σταμάτησε να δουλεύει τέρμα συνέχεια, οπότε να υποθέσω ότι κάτι είχα κάνει λάθος στις ρύθμισης.

Για ότι νεότερο θα ενημερώσω.

ασφασφσ.JPG

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.