Jump to content



Πάγκοι εργασιών εμπορίου και εξαρτήματα αυτών


Recommended Posts

Καλημέρα μαστόρια !

Λέω να πάρω αυτό (αν μπορέσω...) τι γνώμη έχετε, το έχει μήπως κάποιος ;

http://www.wolfcraft.com/en/products/p/machine_tables-3/machine_tables_master_cut_1500-1/s/p/index.html

Screenshot_1.thumb.jpg.9f44bd331bbd6163556f77bbdf17879f.jpg

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Δεν το έχω, το έχω δει όμως από κοντά μιας και μιαν εποχή πέρασα και εγώ από το δίλημμα σου.

Αντί να δώσω αρκετά να πάρω δισκοπρίονο πάγκου να βάλω το χειρός σε αυτό. Τα λέω καλά;  :p 

 

Πρώτον ο φράκτης του δεν ειναι καλός.

Δεύτερον το MDF που έχει από πάνω ξεφτίζει εύκολα και από ένα σημείο και μετά δεν γλυστράει ο φράκτης πάνω σε αυτό.

Τρίτον, η γκινισιά που έχει γίνει στο MDF για να γλιστράει εκεί μέσα το miter, δεν έχει αλουμινένιο οδηγό οπότε παθαίνει το Miter ότι και ο φράκτης.

Το Wolfcraft Master Cut 1500 Είναι ΑΚΡΙΒΟ όπως και το Wolfcraft Master Cut 2000 αλλά το δεύτερο τουλάχιστον έχει φράκτη που κουμπώνει στις δύο μεριές (ασχέτως ότι πρέπει πάντα να μετράς και τις δύο πλευρές για να έρθει όσο γίνεται παράλληλα προς τον δίσκο).

Έρχεται χωρίς το riving knife που πρέπει να το πάρεις ξεχωριστά και θέλει κανα τριαντάρι ευρώ ακόμα

 

Που θέλω να καταλήξω; Αν το θες γι αυτό που έγραψα στην τρίτη σειρά της απάντησής μου να μην το πάρεις. Στα χρήματα αυτά παίρνεις ένα δισκοπρίονο πάγκου και μένουν και ρέστα. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! 

Το όνειρο μου είναι το DEWALT 745 αλλά επειδή είναι μακρινό και πήρα ένα δισκοπριονο χειρός κοιτάζω το wolfcraft μιας και έχω σεγα & ρουτερ... 

Τα ξυλουργικά έργα μου είναι περιστατικά και λίγα! 

Το B&D 601 πού πήρα έχει μαχαίρι! 

Επίσης σκέφτομαι ίσως να αγοράσω την αλουμινένια πλάκα που πιάνουν τα εργαλεία πάνω και να φτιάξω μόνος μου τα υπόλοιπα! 

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο η Αγαπη,ειναι ''πεταμενα '' λεφτα...Φτιαξε κατι μονος σου κ εκτος απ τη χαρα κ την ταλαιπωρια:) της δημιουργιας ,με τα λεφτα που θα γλυτωσεις θα παρεις κατι πολυ ποιο χρησιμο που θα το χεις για πολλα χρονια!Υπαρχουν πολλα βιντεακια που θα σου δωσουν ενα μπουσουλα για την κατασκευη που θελεις...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.