Jump to content



Προτασεις για μητρικη AM4 X370


def

Recommended Posts

Είναι ενσωματωμένο στο BIOS της κάθε μητρικής από μια έκδοση και πάνω.

Αναφέρεται στα σχόλια της κάθε έκδοσης.

 

Κατεβάζεις BIOS από την σελίδα της ASUS για την C6H

Έγινε επεξεργασία από Efialtis
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι στην τροφοδοσιας της μητρικης εχει το κλασικο το 24πινο το 8πινο και διπλα του εχει ενα 4 πινο , το συνδεουμς και αυτο ? Και αν το συνδεουμε το τροφοδοτικο μου εχει μονο 8πινα , η μηπως ειναι προοραιτκο για extra τροφοδοσια για overclock?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Efialtis έγραψε:

Δεν είναι προαιρετικά σύμφωνα με την ASUS, πρέπει να συνδέσεις και τα τρία βύσματα τροφοδοσίας.

αν το λεει στο μανιουαλ παω πάσο. σε παλιοτερες μητρικές υπήρχε ένα τετραπινο που προοριζόταν για ln2 overclocking. για αυτό απάντησα οπως απάντησα. Αφου το λεει ο κατασκευαστής όμως, συμφωνώ με σένα και το ακολουθούμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια οποιος εχει φλασαρι το καινουριο bios 1601, μπορει να μου πει την διαδικασια με το στικακι ? Εννοω χρειαζεται να κανω καμια ρυθμιση μεσα απο το bios ? Και αν ναι , ποια ειναι αυτη ? Αν δεν χρειαζεται , βαζουμε απλα το στικακι στην θυρα του bios update το παταμε το κουμπι για 5 δευτερα και περιμενουμε να αρχισει να αναβοσβαινει ? Και οταν σταματησει μποταρουμε παλι και τελειωνει η διαδικασια ?

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κατευθείαν μέσα από το bios να κάνεις το update από το σχετικό μενού και με το στικάκι σε μια USB2.

Εγώ έτσι κάνω και δεν έχω συναντήσει πρόβλημα.

Πάντως το 1601 δεν το έχω βάλει. Είμαι ακόμα με το 1403 χωρίς κανένα θέμα.

Να μου πείς εντυπώσεις άμα το βάλεις :D

Συνήθως διαβάζω τα Official CH6 forums πριν κάνω αναβαθμίσεις bios.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ζηταω την βοηθεια σας στην μητρικη μου αφου εκανα φορματ και περνουσα drivers πατησα κατι στην μητρικη crosshair vi am4 και δεν μποταρι , ο κοδικος που μου βγαζει ειναι 07 στο μανουαλ το δινει AP intialialization after microcode loading τι πρεπει να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε rgb μητρικη , οταν κλεινετε το pc προφανος αυτα συνεχιζουν και αναβουν . Πρεπει να κλεινουμε το τροφοδοτικο για να μην αναβουν η δεν υπαρχει προβλημα οταν ο υπολογιστης ειναι κλειστος.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.