Jump to content



Προτασεις για μητρικη AM4 X370


def

Recommended Posts

Παιδια το κοστος της μητρικης να ειναι μεχρι 260 ευρο , cpu θα μπει ενας 1700 μνημες εχω 2Χ8=16 GB

GSKILL RGP.Ποια μητρικη ωστε να ειναι και συμβατη με μνημες και αν εχει και 2 M.2 υποδοχες ακομα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2017 at 4:02 ΜΜ, το μέλος def έγραψε:

Παιδια το κοστος της μητρικης να ειναι μεχρι 260 ευρο , cpu θα μπει ενας 1700 μνημες εχω 2Χ8=16 GB

GSKILL RGP.Ποια μητρικη ωστε να ειναι και συμβατη με μνημες και αν εχει και 2 M.2 υποδοχες ακομα καλυτερα.

καλύτερα γράψε το ακριβές part number των μνημών γιατί η gskill βγάζει διαφορετικά μοντέλα με μικροδιαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Στο suport manual δεν τις υποστηριζει η μητρικη...αλλα με ανβαθμισει bios δεν νομιζω να υπαρχει προβλημαhttp://www.skroutz.gr/s/11105234/G-Skill-TridentZ-RGB-16GB-DDR4-3200MHz-F4-3200C16D-16GTZR.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο ΣΒ σε ολους. Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με την CH6 επανω στην bord εχει μονο 1 θυρα USB2 και εγω εχω να συνδεσω απο corsair h100i v2 θυρα  USB, απο τροφοδοτικο corsair θυρα USB για corsair link και φυσικα τον comander pro . Καμια λυση ? Εχει κατι υποδοχες για RGP με 4 pin , ενταξει μια υποδοχη μπαινει στην μητρικη η αλλη ακρη ?

2017-09-09 11.31.05.jpg

Έγινε επεξεργασία από def
διορθωση
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2017 at 0:26 AM, def said:

Απο οτι εψαξα φιλε μου εψει μονο η asrock tai chi , αλλα ημουν σε διλλημα...

Φίλε είμαι περίφανος κάτοχος της taichi. Η μητρική είναι 15/10. Και αν έχεις δίλειμα σε σχέση με την CH6 (asus) θα έλεγα πάνε και πάλι taichi. Σου δίνει περισότερα για τα λεφτά σου. Η asus έχει μόνο καλύτερη κάρτα ήχου. Το έψαξα πολύ και εν τέλει κατέλειξα στην taichi. Σίγουρα θα υπάρχουν άτομα που θα σε πουν την crosshair, αλλά η προσωπική μου γνώμη είναι η taichi.

 

edit: είδα πάνω λες καταλήξαμε. Με γεια.

Έγινε επεξεργασία από b1gboss
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.