Jump to content



C7 Am4 Mounting Kit


therock

Recommended Posts

Μεταξυ αλλων Εχω στα χερια μου μια C7 και περιμενω και αλλα κομματια για να στησω το νεο μου πισι.

 

Χθες εφαγα φλασια καθως εμαθα οτι θελει νεο mounting kit που δεν παιζει στη συσκευασια και παρουι δωρεαν πρεπει να στο στειλω απο τη πατριδα και να χρειαστει 10+ μερες εργασιμες

 

Σαν να μην εφθανε αυτο στη φορμα θελει proof of purchase του επεξεργαστη και της ψυκτρας. Ψυκτρας τους εστειλα μιας και την κατεχω αλλα επεξεργαστη πρεπει να περιμενω να μου ρθει.

 

Το θεμα ειναι τι να το κανω αν φθασουν στα χερια μου ολα τα κομματια και περιμενω μετα σα το γκιωνη με ενα νεο συστημα για 10 και βαλε μερες χωρις να μπορω να το τρεξω για ενα κωλο μπρακετ

 

Ασε που θαβπερασει και η RMA περιοδος και αν μου χει ερθει κατι ελλατωματικο δε θα το ξερω και θα χω μπελαδες

 

Ουτε καν τοπικα την πουλαει κανεις να δινα εστω 5-10 ευρω ποσο θα χε να κανα τη δουλεια μου

 

Παιζει καμμια λυση ρε μαγκες

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι μιλάς για την Cryorig C7. :)

Δεν έχω κάτι υπόψη μου -ίσως κάποιο από τα άλλα παιδιά να έχει !

Παρατηρώ όμως ένα σωρό τρύπες με σπειρώματα στο block (4x4=16) με αυτές σαν βάση και με ένα κομμάτι από μέταλλο (κατά προτίμηση όχι αλουμίνιο) μπορείς να φτιάξεις τέσερα νέα bracket.

 

Εδώ βέβαια το βασικό είναι αν έχεις τα στοιχειώδη εργαλεία και πιάνουν τα χέρια σου! :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεχτηκαν το screenshot της παραγγελιας σαν Proof of purchase Και ειπαν θα το στειλουν αμεσα. Οποτε ελπιζω να μην εχω μεγαλο κενο απο οταν παραλαβω τα υπολοιπα μεχρι να ρθει και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.