Jump to content



Offline Updates win10


Recommended Posts

Εχω ενα PC μονο για gaming και δε το χω καν συνδεδεμενο στο ιντερνετ μπας και γλιτωσω κανα ιο. Επειδη τωρα ετρεξα το perfomance test να δω σκορ στην καρτα γραφικων, δε μου τρεχει το dx12 test γιατι λεει οτι εχω την 10.0.240 ενω θελει κατ'ελαχιστον την 10.0.586. Τι αρχειο πρεπει τωρα να κατεβασω και απο που, για να το περασω με στικακι και να το εγκαταστησω σε αυτον τον υπολογιστη

 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και η έκδοση 10.0.586 είναι πολύ παλαιά. Εγκατάστησε κατ' ευθείαν την τρέχουσα έκδοση. Το download είναι ογκώδες και μπορεί να πάρει αρκετή ώρα, όπως και η εγκατάστασή του, αναλόγως του επεξεργαστή, της ευρυχωρίας της RAM και της ταχύτητας του δίσκου. Πήγαινε κατ' ευθείαν εδώ...

 

https://www.microsoft.com/el-gr/software-download/windows10

Έγινε επεξεργασία από Oric
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, therock said:

Πως θα το κανω απο το λινκ σε αλλο υπολογιστη? Ενα 6.2mb update file μου δινει, που σιγουρα θα κατεβαζει αρχεια οταν το τρεχεις, και οπως ειπα το pc που θελω δεν εχει ιντερνετ

Όταν τρέξεις το εργαλείο σε ρωτάει εάν θέλεις να αναβαθμίσεις τον τρέχοντα υπολογιστή ή κάποιον άλλο. Έτσι μπορείς να φτιάξεις USB flash disk ή DVD από .iso και να το τρέξεις σε αυτόν που είναι offline.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος minast έγραψε:

Όταν τρέξεις το εργαλείο σε ρωτάει εάν θέλεις να αναβαθμίσεις τον τρέχοντα υπολογιστή ή κάποιον άλλο. Έτσι μπορείς να φτιάξεις USB flash disk ή DVD από .iso και να το τρέξεις σε αυτόν που είναι offline.

... ενώ πριν αρχίσεις το κατέβασμα θα σε ρωτήσει ποια έκδοση Windows θέλεις να κατεβάσεις (βασικά, windows 10 home ή pro), ποιας αρχιτεκτονικής (32 ή 64bit), καθώς και σε ποια γλώσσα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ κομπλε. Και αυτο που θα φτιαξω (Usb) το κανεις bootable εγκατασταση τυπου repair, ή γινεται μεσα απο περιβαλλον windows? Μη μπλεξω και καταλαηξω με κανα corrupt λειτουργικο και χασω αρχεια και ρυθμισεις. Μια χαρα ειμαι τωρα, απλα ενα passmark score θελω να βγαλω

Link to comment
Share on other sites

Δε με ρωταει ρε παιδια αν θελω να αναβαθμισω αυτον η καποιον αλλο. Κατευθειαν για τον ιδιο παει. Και επειδη το τρεχω και απο VM me Win8 μου λεει οτι αποτυγχανει λογω RAM και αλλων hardware. Που ουτως η αλλως δε θελω να αναβαθμισω το VM

Link to comment
Share on other sites

1. Κάνε κλικ στο πλήκτρο "Άμεση λήψη εργαλείου" και κατέβασέ το. Είναι το αρχείο MediaCreationTool.exe

2. Τρέξε αυτό το αρχείο και κάνε κλικ στο ανάλογο πλήκτρο, ώστε να συμφωνήσεις με την άδεια χρήσης. Αμέσως μετά θα σε ρωτήσει.Untitled-1.thumb.gif.02aa428b04f9a29f96eba1507842987d.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα οπως ειπες με τη διαδικασια να φτιαξω bootable usb αλλα οταν τρεχω το setup.exe απο μεσα Ζηταει Product key και εγω τα εχω εγκατεστημενα χωρις activation.

 

Δε γινεται καπως να το προσπερασω

 

https://windows10.help/blogs/entry/11-microsoft-modifies-windows-10-media-creation-tool-to-prompt-for-product-key/

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, therock said:

Το εκανα οπως ειπες με τη διαδικασια να φτιαξω bootable usb αλλα οταν τρεχω το setup.exe απο μεσα Ζηταει Product key και εγω τα εχω εγκατεστημενα χωρις activation.

 

Δε γινεται καπως να το προσπερασω

 

https://windows10.help/blogs/entry/11-microsoft-modifies-windows-10-media-creation-tool-to-prompt-for-product-key/

 

Πρέπει να έχει επιλογή να το προσπεράσεις (skip).

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, therock said:

 

Δεν εχει

 

59bf7ddf5e12d_2017-09-18110240.thumb.jpg.c20c2b7e0d8449cce978aee6b6832039.jpg

 

 

Απλά για επιβεβαίωση, η έκδοση (Home/Pro, x86/x64) που έφτιαξες με το media creation tool ταυτίζεται με το σύστημα που έχεις ήδη?

Δοκίμασε και το εξής:

Άνοιξε το φλασάκι/DVD που έφτιαξες και βρες το setup.exe . Εκτέλεσέ το και διάλεξε "upgrade this computer". Κανονικά πρέπει να σου δείξει επιλογή skip.

Το πιθανότερο είναι ότι όλα αυτά τα γλιτώνεις, εάν τον συνδέσεις στο δίκτυο και τρέξεις το update, όπως πρότεινε και ο  @kpetros.

Απλά κρατάω μία επιφύλαξη γιατί δεν έχω δοκιμάσει να τρέξω ποτέ update σε ήδη εγκατεστημένο, αλλά μη ενεργοποιημένο σύστημα από μέσο εγκατάστασης.

Πάντως σε καθαρή εγκατάσταση, μπορείς με βεβαιότητα να παρακάμψεις το κλειδί.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.