Jump to content



Βοήθεια με κατασκευη ξυλινης επιφανειας


Recommended Posts

καλησπερα!

 

επι πληρωμη, ποιος μπορει να μου φτιαξει μια επιφανεια απο μασιφ ξυλο οπως της φωτο (δρυς ειναι νομιζω) 165χ45? με περιπου τετοια τελειωματα κορμου. Ασχολειται κανεις επαγγελματικα αθηνα απο εδω? η εστω ερασιτεχνικα αλλα να το χει, και να πληρωθει. Ξερω οτι κοστιζουν, ξερω θελει προσοχη με τα ξυλα, αλλα δε ξερω ολα τα υπολοιπα. ελεγα να αποφυγω επιπλαδικο αν και δε το αποκλειω τελικα.

 

θα την τοποθετησω σε βαση γραφειου που εχω απο αλλο τραπεζι δε τιθεται θεμα αντοχης ειμαι οκ.

 

εστειλα πμ σε 2-3 ατομα που εχω δει εδω, ειπα να ανοιξω και ενα θεμα.

1.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μη το ψάχνεις στο φόρουμ :)

 

Πάρε το αμάξι σου ή τη μηχανή που βλέπω στο avatar και πήγαινε μια βόλτα από τον Καλλιγά στο Θησείο

 

https://www.vrisko.gr/advdetails/0a6h0d405474c47g0_11735iabb23gbi

 

Κάνε μία βόλτα στην αποθήκη μασίφ ξυλείας. Αν είσαι λάτρης του ξύλου κράτα και καμιά σαλιάρα. Δείξε του τη φωτογραφία και ρώτησε τιμές για τα διάφορα κομμάτια που θα δεις.

Αφού θα πάρεις την τιμή από τον Καλλιγά πήγαινε σε έναν μαραγκό (έχει και έναν ακριβώς δίπλα στον Καλλιγά) και ρώτα τον τιμή να στο πλανίσει να στο κάνει σένιο και όμορφο και καλό ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΣΗ.

Αν έχω καταλάβει καλά και θες μονοκόμματο κομμάτι θέλει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ να μη πετσικάρει. Το καλύτερο είναι να ειναι κολλητές τάβλες και στο τελείβμα να κάνει το φυσικό του κορμού. Αλλά όλα αυτά σε μαραγκό που ξέρει όλα τα μυστικά.

Γιατί θα δώσεις ένα αρκετά σεβαστό ποσό στον δρυ και αξίζει να ασχοληθεί επαγγελματίας μαζί του.

 

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.