Jump to content


Επένδυση σε νέο κρυπτονόμισμα Digitex...γνώμες!


goku_dbz

Recommended Posts

Μετά από λίγο καιρό απουσίας επανέρχομαι με ένα νέο τοπικ και ένα θέμα που με απασχολεί εδώ και λίγες μέρες...

ψάχνω λοιπόν εδώ και λίγο καιρό να κάνω μια μικροεπένδυση (ας το πούμε έτσι...ακούγεται καλύτερα :p ) σε 1-2 κρυπτονομίσματα...

Μεταξύ Ripple, Lumen βρήκα και ένα νέο...

Το μάτι μου λοιπόν έπεσε σε ένα νέο κρυπτονόμισμα με την ονομασία Digitex...θα βγει στην αγορά σε 4 μέρες με τιμή 1 σεντ δολαρίου το νόμισμα!

Φυσικά το πως θα εξελιχθεί κτλ κανένας δεν μπορεί να ξέρει, ο,τι λένε στο site τους (20% δώρο νομίσματα για αγορές μέσα στην πρώτη βδομάδα, 1000 coins γι ακάθε άτομο που κάνεις refer καθώς και 30% της αξίας των αγορών τους!!!  )    ακούγεται too good to be true και έτσι είπα να ρωτήσω πριν πάω και καώ:p

 

Αν κάποιος ασχολείται με το θέμα και θέλει να μοιραστεί λίγο εμπειρίες, απόψεις και συμβουλές ευχαρίστως!

 

υγ: αν όντως κάποιος ενδιαφέρεται και θέλει να κάνει μια αγορά μπορούμε να κάνουμε ο ένας τον άλλο refer....

γράφω εδώ το δικό μου reference link 

https://vrlps.co/a?pt=24egHeF-mYgN9sCzFHAbpvZzKrw&referralCode=rk3iA6GVM&refSource=copy

 

Έγινε επεξεργασία από goku_dbz
Link to comment
Share on other sites

ξεφυτρώνουν σαν τα μανιτάρια

τώρα αυτοί φένεται να κάνουν το αντίθετο από τους υπόλοιπους

 

αντί να σου πουν 1 coin = 0.9999999999999 όσα γουστάρουν δεκαδικά ψηφία

θα δώσουν δραχμή, για να πάρεις μια καραμέλα θα θέλεις 10 νομίσματα λέω εγώ τώρα

δηλαδή αν πω ξέρεις για χαβαλέ δώσω 1 ευρώ έτσι για την μλκία θα πάρω 100 νομίσματα τα οποία θα αντιστοιχούν σε 1ευρώ ?

κοιτόντας μετά λίγο ποιο κάτω πόσα μπικικίνια θα είναι το νόμισμα σαν σύνολο έχει το παρακάτω

έστω ότι πάρω με 1 ευρώ 100GTX είναι 1bilion*70% = 700 million +> θα έχεις κάτι τέτοιο 0.00000014285714285714285714285714 = 0.000014285714285714285714285714%

+ είδα ότι αγοράζεις πουλάς με σκοπό να βγάλεις κέρδος (νταξ χρηματιστήριο κανονικό)

αυτό θα κάνει mining η χρηματιστήριο ?

image.thumb.png.0c966b2c213e176558cc5d5f28416d67.png

 

είμαι άσχετος με αυτά τα νομίσματα ας μας/με διαφωτίσει κάποιος

άλλο από εδώ μου το πέταξε το FB ως διαφημιστικό

καθαρό λινκ αλλά mining

https://www.envion.org/en/

 

γενικά δεν μου γεμίζουν το μάτι όλα αυτά καθώς ξεπηδάνε σαν τα μανιτάρια θα γίνει πληθωρισμός κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ και όλες οι μπούρδες μαζί

άποψή μου κάτι δεν μου αρέσει, αποσύρομαι από τα χρηματιστηριακά , δεν είναι για τα ανθρωπάκια σαν και εμένα

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πλέον ο χαμός με τα κρυπτονομίσματα "καταλαγιάζει" από την άποψη ότι στην τιμή πλέον ανεβαίνουν μόνο τα νομίσματα που ο "μηχανισμός" που βρίσκεται πίσω από αυτά έχει κάποια πραγματική χρησιμότητα.

Το Ripple π.χ. έχει το RippleNet το οποίο χρησιμοποιείται ήδη από πολλές τράπεζες συμπεριλαμβανομένων και κάμποσων μεγάλων.
Στο Ethereum έχουν επενδύσει μέχρι και τοπικές αρχές του Βελγίου.

Στο Monero γουστάρουν οι anonymous & εγκληματίες μιας και είναι αρκετά... ανώνυμο :D

Το ίδιο αν όχι καλύτερα φαίνεται πως θα πάει το Zclassic που είναι μια βελτιωμένη έκδοση του Zcash ( ZEC ).

 

Αν θες να επενδύσεις σε κάτι, παίζεις είτε σε ένα σχετικά σίγουρο αλογάκι ( οι περισσότεροι πιστεύουν ότι το Bitcoin παρά τα αρνητικά του θα συνεχίσει να βασιλεύει και θα χτυπήσει και τα 25-30k$ μέσα στο 2018 ή το 2019 ), είτε σε κάποιο ελπιδοφόρο και με πολύ καλά εχέγγυα νόμισμα ( π.χ. Ethereum, Ripple, Zclassic, Electroneum, PivX, Stratis ).

 

Αυτά με τα πολλά δέλεαρ και το μεγάλο premine δίχως μάλιστα να έχουν κάποια δυνατή ομάδα στο development και δίχως πρακτική χρήση είναι αυτό που λέμε too good to be true.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα εξαρτώνται από το τι θες να πετύχεις.

Προφανώς εννοώ σε άλλες επενδύσεις και να μην ασχοληθείς καθόλου με το δελεαστικό σε βαθμό fraud νόμισμα που είδες.

 

Όλα έχουν να κάνουν με το τι λεφτά διαθέτεις, αν θες άμεσα cashback ή αν σκοπεύεις να... ride for life σε κάποιο/κάποια νομίσματα μήπως αποδειχθεί το νέο bitcoin ( δηλαδή να πάρεις τώρα κάποια ποσότητα νομίσματος που έχει χαμηλή αξία, ας πούμε 1-2$ το κομμάτι, και να τα κρατήσεις για 2-3-4-5 χρόνια, μήπως και σε αυτό το διάστημα η αξία τους πάει από το 1-2$ το κομμάτι στα 1000, 2000, 3000, 4000$ το κομμάτι ).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μερικά coins σε:

Ripple, Monero, Zclassic & (M)IOTA

 

Αν και ιδανικά για το long run θες πιο πολλά, μεγαλύτερη ποικιλία ώστε να έχεις και μεγαλύτερες πιθανότητες να πετύχεις το επόμενο που θα χτυπήσει σοβαρή ισοτιμία ( π.χ. 4000-5000$ per coin )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.