Jump to content



Mozilla firefox 57 add-ons απο παλιότερες εκδόσεις που δεν μπορούμε να βρούμε.


Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

 

Είπα να ανοίξω αυτό το τοπικ γιατί πλέον με τη νεότερη έκδοση του firefox που έγινε webos(νομίζω) σαν το google chrome.

Πολλά για να μην πω σχεδόν όλα τα παλιά addos/plugins δεν είναι συμβατά και θα ήθελα αν είναι δυνατόν να βρω κάποια να τα αντικαταστήσω μιας και από το ψάξιμο που έκανα δεν βρήκα κάποια.

 

Παρακάτω έχω μια λίστα με τα παλιά(Προ firefox 57) addons/plugins που χρησιμοποιούσα αρκετά και με είχαν βοηθήσει πολύ που πλέον δεν μπορώ να βρω κάποια παρόμοια τους που να κάνουν την ίδια δουλειά.

 

01. Επεξεργαστής αποθηκευμένων κωδικών πρόσβασης

02. Add to search bar

03. Classic theme restorer

04. Download manager (s3)

05. Password exporter

06. Tab Mix Plus

 

Αν λοιπόν κάποιος βρήκε παρόμοια addons/plugins που να κάνουν την ίδια δουλειά με τα παραπάνω θα τον παρακαλέσω να μου πει ποια είναι.

 

Επίσης πως μπορώ να ξεφορτωθώ εντελώς αυτό το ερώτημα(Δείτε φώτο) που μου κάνει σε πολλές σελίδες, ακόμα και στη δικη σας?

 

Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά για τις απαντήσεις και το χρόνο σας.

image.jpg

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

Το google sheet, από το πρώτο λινκ περιέχει το status του κάθε addon, (αν είναι συμβατά με τον FF57) και σε κάποια έχει και comments με εναλλακτικές προτάσεις.

Μπορείς να το ψάξεις, να βρεις αυτά που σε ενδιαφέρουν μήπως και αναφέρεται εκεί κάποιο εναλλακτικό.

 

Το δεύτερο λινκ πάλι έχει το status των plugin, απλά για να ξέρεις που βρίσκεται το development για ότι σε ενδιαφέρει.

 

Τη ρύθμιση για τις ειδοποιήσεις δεν τη χρησιμοποιώ, απλά πατάω "να μην επιτρέπεται ποτέ" στα site που δεν με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο παταω αλλα επειδη καθε φορα που κλεινω το firefox εχω επιλεξει να καθαριζει τα cookies πρεπει να το επιλεγω καθε φορα που ανοιγω το firefox κατι που ειναι σπαστικο.

 

Οσο τωρρα αφορα το progress του καθε παλιου addon/plugin π.χ. του tab mix plus περιμενουμε εξελιξεις εδω και μηνες κατι που δεν βλεπω να γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.