Jump to content



Τι συμβαίνει με τίς κάρτες γραφικών??????


Recommended Posts

Καλησπέρα, μάζεψα και εγω μερικά χρηματάκια να πάρω μία κάρτα γραφικών και συγκεκριμένα την EVGA GeForce GTX1070 8GB SC Gaming ACX 3.0.

Κοιτώντας στο σκρούτζ και σε πλαίσιο ή άλλα μαγαζία την συγκεκριμμένη ή και άλλες εναλλακτικές λύσεις δεν βρήκα ούτε για δείγμα από Ελλάδα. Μετά κοίταξα για βέγκα 56 αλλά τζίφος... Δεν έχω κόλλημα με μια συγκεκριμμένη κάρτα γραφικών αλλά στο εύρος των 600~ ευρώ πέρα από rx570-580 δεν βρήκα τίποτα άλλο.

Γιατί τόσο χαμηλή διαθεσιμότητα???

 

Παίζει να βγεί κάτι νέο?

Έγινε επεξεργασία από jdogos
Link to comment
Share on other sites

εδώ και αρκετούς μήνες το mining έχει αδειάσει την αγορά απο κάρτες γραφικών, η ζήτηση έχει ανέβει, το ίδιο και οι τιμές.

Δυστυχώς δεν θα βρεις αυτό που ζητάς (τουλάχιστον σε λογικές τιμές) χωρίς να κάνεις κάποια παραγγελία μιας και σχεδόν κανένα κατάστημα δεν έχει stock.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι και η 1050τι εχει παρει ενα 80αρι επανω .... 

@jdogos

Δεν αξιζει να αγορασεις ΤΙΠΟΤΑ , ξεφτυλα τιμες οι μνημες , ξεφτυλα τιμες οι γραφικων  . Περιμενε κανα χρονο μπας και .... 

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσω ότι οι 2 gtx970 που έχω να κρατήσουν ένα χρόνο και να μην τα φτύσουν νωρίτερα!!!!

πριν 17 λεπτά, το μέλος kpetros έγραψε:

Μεχρι και η 1050τι εχει παρει ενα 80αρι επανω .... 

@jdogos

Δεν αξιζει να αγορασεις ΤΙΠΟΤΑ , ξεφτυλα τιμες οι μνημες , ξεφτυλα τιμες οι γραφικων  . Περιμενε κανα χρονο μπας και .... 

 

 

 

Ας ελπίσω ότι οι 2 gtx970 που έχω να κρατήσουν ένα χρόνο και να μην τα φτύσουν νωρίτερα!!!!:):):)

Έγινε επεξεργασία από jdogos
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος jdogos έγραψε:

. Δεν έχω κόλλημα με μια συγκεκριμμένη κάρτα γραφικών αλλά στο εύρος των 600~ ευρώ πέρα από rx570-580 δεν βρήκα τίποτα άλλο.

 

Asus ROG Strix GeForce GTX 1070 Ti Advanced Gaming 8GB Παραλαβή 02/02/2018

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.