Jump to content



2 καρτες ιδιας εταιριας στο pc, οχι sli


Recommended Posts

εχει χρησιμοποιησει κανεις χωρις προβληματα μια gtx μαζι με μια gt στο ιδιο pc? 

Αν ναι, με το θεμα drivers τι γινεται? παιρναω και για τις δυο καρτες και δεν υπαρχουν conflicts? 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nick74 said:

εχει χρησιμοποιησει κανεις χωρις προβληματα μια gtx μαζι με μια gt στο ιδιο pc? 

Αν ναι, με το θεμα drivers τι γινεται? παιρναω και για τις δυο καρτες και δεν υπαρχουν conflicts? 

Μια χαρά θα λειτουργήσουν. Για μια περίοδο πριν χρόνια, είχα μια 9800GT για τα 3D και μια GT 620 για το PhysX μέσα στο PC. Αν οι κάρτες γραφικών δεν έχουν και υπερβολικά μεγάλη διαφορά ηλικίας, π.χ. 15 χρόνια, ένας κοινός driver θα υπάρχει, οπότε κατά την εγκατάστασή του θα αναγνωριστούν ταυτόχρονα και οι δύο.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Γιαννη, προχωραω λοιπον κι ελπιζω να μη γινει του driver το μπαχαλο (ειναι σε pc που η gtx ηδη λειτουργει).

Η gt δε με νοιαζει να ειναι και full optimize, αρκει να λειτουργει.

Έγινε επεξεργασία από Nick74
Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2018 at 6:59 ΜΜ, το μέλος GoMaR έγραψε:

ειχα μια 1070 και μια 660ti 

 

 

 

ναι βρε, αυτες ειναι κι οι δυο GTX  ομως, εγω ειπα να χρησιμοποιησω μια gt σε μια δευτερη οθονη απλα για να μη φορτωνω τη gaming καρτα μου, και συνηθως οι gt εχουν διαφορετικους drivers, γι αυτο και ρωταγα αν το χει κανει καποιος, για να μη τη χωσω πανω και γινουν οι drivers αχταρμας...

Οπως και να χει το εγχειρημα δεν πετυχε γιατι η gt που εβαλα ειχε θεμα μαλλον (τη βρηκα πεταμενη στα συρταρια του εργαστηριου μου... ...ουτε και θυμαμαι τι ηταν κι απο που και γιατι δεν την πεταξα... μια gt 730 της πλακας ειναι, απλα εστω κι αυτη τη θεωρω καλυτερη απ την ενσωματωμενη και δε μου τρωει και ram)...

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.