Jump to content



Θεμα με οθονη.


Recommended Posts

Εχει εως εξης.

 

Πριν 2-3 μερες ανοιγω το PC-->οθονη οπως κανω παντα και απλα δεν κοιταζω κτλ, γυρναω και βλεπω οθονη κλειστη-->Παταω κουμπι, ανοιγει για 0.5 sec βλεπω desktop, μαυρη, κλεινη αμεσως η οθονη-->κουμπι ξανα-->το ιδιο το κανω καμια 20 φορες και τιποτα. 

 

Ρestart PC μηπως ειναι καλωδιο/GPU θεμα τιποτα, βγαζω/βαζω καλωδια ρευματα, αλλαζω πολυμπριζο, ε καποια στιγμη ανοιξε.

 

Αλλα ενιωθα μια "κιτρινιλα" στο ασπρο background. (η απλα πιστευω οτι κατι χαλασε και το "βλεπω")

 

Το ξακαεκανε 2 φορες απο τοτε και προφανως θα το ξανακανει, τελευταια φορα που το εκανε, εκλεισα το PC, ανοιξα οθονη και την αφησα κανα 5 λεπτο να λεει τα no signal και ενιωσε μετα, που μου κανει για θεμα πυκνωτων.

 

Ειναι πυκνωτες? Κανεις που εχει δει παρομοιο θεμα?

 

Να την πεταξω απο μπαλκονι ή αξιζει να τιν παω ηλεκτρονικο? Ειναι μια απο τις κλασσικες LG 24' στα 150ε που κυκλοφορουν τα τελευταια 10 χρονια, δεν ειναι τιποτα σοβαρο.

 

Ευκαιρια για 144Hz οθονη :D

Έγινε επεξεργασία από potis
Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικα καποιο πυκνωτακι εχει κλαταρει. Αν βρεις καποιον να στην φτιαξει με μεχρι 30 ευρω ισως αξιζει. Αλλιως αν ψαχνεσαι για νεα πηγαινε εκει κατευθειαν

Link to comment
Share on other sites

Αν αποφασίσεις να την πετάξεις, επειδή πρόσφατα αγόρασα έναν απλό σταθμό κόλλησης και πειραματίζομαι με κολλήσεις, αν μπορείς να τη στείλεις ΕΛΤΑ ευχαρίστως να γίνει το πειραματόζωό μου!

 

Έγινε επεξεργασία από GriGaS
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GriGaS said:

Αν αποφασίσεις να την πετάξεις, επειδή πρόσφατα αγόρασα έναν απλό σταθμό κόλλησης και πειραματίζομαι με κολλήσεις, αν μπορείς να τη στείλεις ΕΛΤΑ ευχαρίστως να γίνει το πειραματόζωό μου!

 

 

Ακομα δουλευει, δεν εχει κλαταρει τοσο πολυ ωστε να παει για πεταμα/repair, απλα την ανοιγω καμια 30 δευτερα πριν ανοιξω το PC να "ζεσταθει λιγακι" και δεν καταλαβαινει τιποτα. Μου δινει χρονο να μαζεψω λεφτα εστω!

Link to comment
Share on other sites

Eάν είναι έτσι, δεδομένου ότι κάποιος μάστορας θα σου πάρει 20-30 ευρώ για να στη φτιάξει μη την αφήνεις έτσι. Κρίμα είναι να κλατάρει εντελώς... Δικιά μου οθόνη με αλλαγμένους πυκνωτές πριν αρκετό καιρό, έγινε σαν καινούργια και περνάει δεύτερη νιότη!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.