Jump to content



AIO υδρόψηξη 2018


Recommended Posts

Έχω την H110 την πρώτη AIO της corsair και σκευτόμουν να την αλλάξω ή με την Kraken X72 ή με την Corsair 150i Pro. Πιστεύετε αξίζει η μετάβαση? Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε? όλες οι επιλογές, χρηματικά, δεκτές. Επίσης τελίκά για custom hydro αξίζει τελικά η ταλαιπορία (για CPU) ή  είναι όλα θέμα ομορφίας με max διαφορές 1-2 βαθμούς? Μιλάω για το σύστημα της υπογραφής οπότε για ψήξη του 8700k.

Link to comment
Share on other sites

Ταλαιπορια γτ? Καθε δυο τρια χρονια αλλαζεις υγρο - σωληνες και τελος. Εχεις πολυ καλυτερες ανλτιες - μπλοκ και ειναι κατι που θα μεινει για ολα τα pc που θα εχεις απο εκει και περα. Μονο το οικονομικο θεωρω σημαντικη διαφορα τα αλλα δεν ειναι τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

για εμένα που κάνω την βλακεία να πηγαίνω από 4770k σε 6700k και από 6700κ σε 8700κ ανά 1-1μιση χρόνο είναι λίγο ταλαιπορία βάλε βγάλε + blocks. Έτσι πως το βλέπω αν δεν κάνω delid τον 8700κ βλέπω να φεύγει και αυτός :p

Έγινε επεξεργασία από Nemesis89
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος Nemesis89 έγραψε:

για εμένα που κάνω την βλακεία να πηγαίνω από 4770k σε 6700k και από 6700κ σε 8700κ ανά 1-1μιση χρόνο είναι λίγο ταλαιπορία βάλε βγάλε + blocks. Έτσι πως το βλέπω αν δεν κάνω delid τον 8700κ βλέπω να φεύγει και αυτός :p

Σε τι αναλυση παιζεις?

Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος Nemesis89 έγραψε:

2k σου λέω πραγματική βλακεία-μικρόβιο :p

Παιζει να κερδιζεις και... 1 fps.

Μεινε οπως εισαι και αν σου χαλασει παρε μια kraken.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 58 λεπτά, το μέλος Nemesis89 έγραψε:

πιο πολύ για λειτουργίες τύπου M.2 ssd - support updates κτλ γίνεται όλη η φασαρία παρά για gaming performance

Ψιλοπραγματα, μπροστα στα λεφτα που δινεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.