Jump to content



Samsung Galaxy S7 Edge


Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα. Έχω ένα περίεργο πρόβλημα  στην οθόνη του Galaxy S7 Edge υπάρχει μόνιμα σε αχνό το μήνυμα "Δεν επιλέχθηκαν φωτογραφίες" ξέρει κανείς τίποτα; Αν τραβήξω screenshot δεν φαίνεται κάτι είναι λες και είναι πάνω στην οθόνη.

IMG_20180621_203600.jpg

Έγινε επεξεργασία από mikros2565
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος rip_noob έγραψε:

Με βάση την περιγραφή σου είναι burn out της οθόνης.

Το είχες αφήσει για πολλές ώρες σε κάποιο μενού που έγραφε αυτό το μήνυμα "δεν επιλέχτηκαν φωτογραφίες";

Δεν έχω ιδέα. Το κινητό είναι μιας γνωστής μου. Δεν ξέρω κιόλας αν το πήρε μτχ ή καινούργιο. Εγώ του έκανα μόνο ένα format μέσω odin με την επίσημη ROM από sammobile.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα. Το κινητό είναι μιας γνωστής μου. Δεν ξέρω κιόλας αν το πήρε μτχ ή καινούργιο. Εγώ του έκανα μόνο ένα format μέσω odin με την επίσημη ROM από sammobile.
Άμα δεν έχει πειραχτεί το knox και έχει ακόμα εγγύηση στειλτο για αλλαγή οθόνης. Λογικά θα στο κάνουν δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό που είπε ο @rip_noob

 

Τα ίδια γίνονται και στο S8. Συνάδελφος άλλαξε 2 φορές οθόνη και μάλιστα την πρώτη φορά του έδωσαν εντελώς νέο τηλέφωνο διότι ήταν πολύ κοντά στην ημερομηνία αγοράς. Βέβαια το έβγαλε και τρίτη όπου ξενέρωσε τη ζωή του και το "σούταρε".

 

Αν έχει εγγύηση σου αλλάζουν άμεσα την οθόνη. sAMOLED 4 the win.....  

 

Άσχετο με το smartphone αλλά σχετικό με το burn-in.

Η Samsung έκανε ολόκληρη εκστρατεία για τις QLED αναφέροντας τα πολλά πλεονέκτημα έναντι των OLED. Ένα από τα πλεονεκτήματα ήταν ότι οι τηλεοράσεις QLED δεν έχουν φόβο για burn-in. Λιγουλάκι ειρωνικό θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εκτός εγηύησης. Καινούργιο αυτή την στιγμή έχει 400€ περίπου και η θόνη 250€ περίπου. Οπότε μονόδρομος η αντικατάσταση κινητού ή το αφήνει όπως έχει...!

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρουμε μία Κίνας και τέσσερις πέντε από και καλά γνήσιους παίκτες, θα τρίβουμε τα μάτια μας. Πάρε άνθρωπέ μου μία από τα βάθη της Ασίας να κάνεις τη δουλειά σου. Ή ακόμη καλύτερα άστο όπως είναι, σιγά την υπόθεση

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.