Jump to content



Επιλογές ενεργοποίησης Windows 10


Recommended Posts

Στο κύριο pc έχω windows 10 από αναβάθμιση από 8.1 που μάλλον ήταν από εγκατάσταση φοιτητική που είχα πάρει και τέλος πάντων έχει περάσει πολύς καιρός και δεν θυμάμαι πως ακριβώς προήλθαν.

 

Πάντως είναι ενεργοποιημένα κανονικά και συνδεδεμένα με το Microsoft account μου και σε καμία περίπτωση σπασμένα.

 

Σε ένα δεύτερο pc που δε χρησιμοποιείται συχνά είχαν εγκατασταθεί windows κανονικά με τον ίδιο τρόπο μόνο που δεν αναβαθμίστηκαν σε 10. Επίσης δε θυμάμαι να είχα βάλει το account μου εκεί όποτε μάλλον είχαν ενεργοποιηθεί μόνο με το κλειδί ;

 

Αυτό το δεύτερο λοιπόν έχει κολλήσει σε black screen και επειδή γενικά θέλει αναβάθμιση θέλω να του βάλω έναν ssd που έχω και να κάνω από την αρχή εγκατάσταση. Επαναφορά αρχείων κτλ δεν με ενδιαφέρει. Άδειος ήταν μόνο για browsing.

 

Τι επιλογές έχω ; Αγοράζω άδεια 10 Home ; 145€ στη Microsoft ή παίζει κάτι άλλο ;

 

Επίσης πως μπορώ να δω τι αγορές έχω στη Microsoft και το κλειδί πχ των 10 που έχω κανονικά ενεργοποιημένα ; Σε περίπτωση ζημιάς και σε αυτόν κάνω εγκατάσταση από οποιαδήποτε πηγη και ενεργοποιούνται με το account ;

 

 

....... καλά σορυ δεν κατάλαβα πως μπήκε σε αυτό το topic !!!

Μπέρδεμα του Tapatalk ? Αν μπορείτε μεταφέρετε το σε αυτό των windows 10

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ έχω τσιμπήσει αρκετά κλειδιά για συστήματα χωρίς κάποιο πρόβλημα. Δεν κάνω διαφήμιση το site απλά το συγκεκριμένο είναι σαν search engine των κλειδάδικων. Τα ίδια κλειδιά παίρνουν και τα πουλάνε 20€ στα διάφορα Ελληνικά forums αγγελιών.

Screenshot_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα εγκαταστήσεις χωρίς να τα ενεργοποιήσεις, απλά δεν θα αλλάζει ο φόντο επιφάνειας εργασίας, ή οθόνη υποδοχής, τα χρώματα αλλά κατά τα άλλα θα κάνει ενημερώσεις.

Αν θες αγοράζεις κλειδί αργότερα ή και καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ έχω τσιμπήσει αρκετά κλειδιά για συστήματα χωρίς κάποιο πρόβλημα. Δεν κάνω διαφήμιση το site απλά το συγκεκριμένο είναι σαν search engine των κλειδάδικων. Τα ίδια κλειδιά παίρνουν και τα πουλάνε 20€ στα διάφορα Ελληνικά forums αγγελιών.

Screenshot_1.thumb.jpg.440f6d1998e9580b5e09e67e8eda7d08.jpg&key=9d112940e0dcdea1ac80f49269d6f361992c14618898a356dbc3b55fd276adfd

 

Ευχαριστώ ! Θα το έχω στα υπόψιν για επόμενη φορά.

 

Γιατί τώρα τη γλίτωσα μάλλον γρήγορα, φτηνά και κουφά !

 

Απλώς κούμπωσα πάνω έναν ssd που είχα βγάλει από ένα λαπτοπ με win 10 ενεργοποιημένα με σκοπό να του κάνω καθαρή εγκατάσταση των 8 των οποίων βρήκα τελικά χτες το κλειδί. Όμως bootαρε κανονικά, έκανε προσαρμογή συσκευών και δουλεύει κανονικά με τα win 10 όπως ακριβώς ήταν στο λαπτοπ ! Πέρασε και ενημερώσεις κανονικά ! [emoji15][emoji848]

 

Μάλλον το καλό είναι πως δεν ήταν συνδεδεμένα με Microsoft account.

 

 

Μπορείς να τα εγκαταστήσεις χωρίς να τα ενεργοποιήσεις, απλά δεν θα αλλάζει ο φόντο επιφάνειας εργασίας, ή οθόνη υποδοχής, τα χρώματα αλλά κατά τα άλλα θα κάνει ενημερώσεις.

Αν θες αγοράζεις κλειδί αργότερα ή και καθόλου.

 

Ευχαριστώ ! Ναι αυτό το έχω ξανασυναντήσει απλώς δεν ξέρω για πόσο σε αφήνει να τα έχεις έτσι. Με αυτούς τους περιορισμούς μπορείς να το έχεις όσο καιρό θέλεις ;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής, ναι

Αν για κάποιο λόγο σταματήσει να παίζει έτσι φυσιολογικά όμως παίζει τώρα, θα δοκιμάσω μια καθαρή εγκατάσταση χωρίς κλειδί. Οι περιορισμοί αυτοί δεν με ενοχλούν καθόλου στο συγκεκριμένο pc.

Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.