Jump to content



2 Απορίες και η μία μόνο για Καλαματιανούς(συζήτηση για το Κρατικό)


morius

Recommended Posts

Παίδες έχω 2 απορίες...

1.Πως γίνετε να κάνς μεγάλο ΖΟΟΜ σε μία εικόνα αλλά να μην χαλάσει η ανάλυση(με ποιο πρόγραμμα και....)

Και 2.(Θέλω βοήθεια από Καλαματιανούς) Ως το Βράδυ όσοι καλαματιανοί ξέρουν να μου πουν που είναι περίπου το 3ο Ενιαίο Λύκειο Καλαμάτας γιατί αύριο δίνω Κρατικό εκεί και...δεν ξέρω που είναι

Ευχαριστώ:flower: :flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morius

1.Πως γίνετε να κάνς μεγάλο ΖΟΟΜ σε μία εικόνα αλλά να μην χαλάσει η ανάλυση(με ποιο πρόγραμμα και....)

H εικόνα δεν πρόκειται να χαλάσει, αν έχει τραβηχτεί με μεγάλη ανάλυση. Δυστυχώς αν η ανάλυσή της είναι μικρή, ότι και να κάνεις στο Zoom θα την δεις αλλοιωμένη ...

Ένας πολύ καλός Viewer είναι το ACDsee.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chros26_ [Σήμερα, στις 13:58]

τι μανία είναυ αυτή με το 3ο λύκειο.... και εγώ στο 3ο λύκειο δίνω (Κοζάνη)

lol όντως δεν ξέρω αλλά που είναι!!!

Κρατικό δίνεις και εσύ ρε chros?

Αστρολαβος,Ρ@τνετ πείτε τπτ γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

1), ψαξε για το Genuine Fractals Pro 4 (ή.. μπες μσν) ,μην περιμένεις να κάνει και θαύματα, αλλά θα κάνει καλύτερο πάντως interpolation απο το bicubic του photoshop

2), αν σε βοηθάει το γεγονός οτι είναι κάπου στην παραλία... (not so sure.. απο τα ξαδέρφια μου το έμαθα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chros26_ [Σήμερα, στις 16:16]

ναι ρε. το Γ1... και ξεκινάμε 7:30!!!!

Και εμείς 7,30 αλλά το Γ@μήσι είναι ότι είμαι 10 λεπτά απόσταση από Καλαμάτα με αμάξι και όσο να ναι πρέπει να έχω ξυπνήσει από τις 6,00

Καλή μας επιτυχία ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:( :( :( :( :(

Δίνεις και Michigan τον Μαί?????

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχτες το έδωσα,ήταν ΠΑΛΟΥΚΙ με όλη την σημασία της λέεως ειδικά το Reading το πρώτο(είχε 3 όχι 2),το listening κάνανε π@υστια μεγάλη,στην αρχή είχαν βάλει να ακούμε μόνο την εκφώνηση (ακουγόταν μια χαρά) μόλις ξεκινάει το ΤΕΣΤ το κανονικό δεν ακουγόταν σχεδόν τπτ(Η Εγγραφή των ομιλιών είχαν γίνει από απόσταση και...δεν ακουγόταν σχεδόν τπτ)

Τώρα όσον αφορά έκθεση και προφορικο ήταν απλός ΓΕΛΕΙΑ

Δεν ξέρω ο θεός να βάλει το χέρι του,αλλά και πάλι δίνω τον Μάι το Michigan οπότε δεν χάθηκαν και όλες οι ελπίδες!!!!!

Όμως όπως λένε,ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ(για να μην πω τπτ χειρότερο)

Ακούστε πως ήταν το πρόγραμμα:

7,30 μπένουμε στον χώρο του σχολείου

8,45 Ήταν η δική μου βάρδια για ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ(βγήκα στις 9,30)

14,00 Δίναμε ΓΡΑΠΤΑ(τελικα δόσαμε στις 15,00)

16,00 Δώσαμε ΕΚΘΕΣΗ

18,00 Δώσαμε LISTENING

Δηλαδή αν προσέξατε περίμενα για να γράψω από τις 9,30 ως τις 14,00 για γραπτό:( :(

Εγώ πιστεύω μετά από αυτή την φορά που δόθηκε θα αλλάξουν πολλά πράγματα από εδώ και πέρα....

1.Ελάχιστα Φροντηστιρια θα στύλουν άλλα παιδιά για Κρατικό(στην πόλη μου έχουμε 8 φροντηστήρια,τα 3 έχουν σταματήσει από πέρυσι και άλλα 4 τώρα ,μέσα στα 4 και το δικό μου φροντηστήριο)

και 2. Αφού θα μειωθούν τα παιδιά θα αυξηθούν και τα ,οπότε τότε είναι που δεν θα πηγαίνει κανεις......(Το κρατικό πρωτοξεκίνησε με 30 τώρα ήταν 50 και του χρόνου θα είναι ΜΑΛΛΟΝ 70 άρα....)

Link to comment
Share on other sites

εμάς πάλι όλα καλά.... εκτός από το listening, αλλά κι πάλι όχι όλο...

Πράγματι η έκθεση και τα προφορικά γ τ που...

Τέλος το reading εύκολο μου φάνηκε

(Βέβαια έχω κάνει προετοιμασία για το proficiency...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chros26_ [Σήμερα, στις 15:44]

εμάς πάλι όλα καλά.... εκτός από το listening, αλλά κι πάλι όχι όλο...

Πράγματι η έκθεση και τα προφορικά γ τ που...

Τέλος το reading εύκολο μου φάνηκε

(Βέβαια έχω κάνει προετοιμασία για το proficiency...)

Chros έδινες Γ1 εγώ έδινα Β2:p :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Τόσο λούκι είναι ρε παιδιά.Όχι τίποτε άλλο αλλά βαριέμαι τώρα να περάω πάλι τόση ταλαιπωρία.Δίνω Γ γερμανικά.

Αν ήξερα δεν θα το έδινα...Βαριέμαι και να διαβάσω.

Έχω δώσει mittelstuffe και kds και τότε με το ζόρι διάβαζα...

26 δίνω παρεπιπτώντος...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chros26_

λολολολ...

Καλά τόση ώρα μιλάμε για άλλο επίπεδο...

ΥΓ. Καλά και αυτός ο χριστιανός τότε βρήκε να περάσει??? τουλάχιστον έπιασες τπτ?

Το ξερω οτι μιλατε για αλλο επιπεδο αλλα ειπα να το αναφερω μιας και εχει σχεση και αυτο με αγγλικα.Ναι επιασα πολλα αφου το ξαναβαλανε απο την αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.