Jump to content



Από wifi σε Ethernet συσκευή?


das

Recommended Posts

Γεια χαρά .

Εχω ενα πελάτη που θέλει να δώσει στο συναγερμό του internet με Ethernet καλώδιο.

Ο εν λόγω χώρος ,έχει μόνο wifi .

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιου είδους access point or something που να το κάνει ? Να πάρει το wifi και να βγάλει Ethernet?

Δεν ξέρω τι είδους συσκευή ψάχνω.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος das έγραψε:

 

Γεια χαρά .

Εχω ενα πελάτη που θέλει να δώσει στο συναγερμό του internet με Ethernet καλώδιο.

Ο εν λόγω χώρος ,έχει μόνο wifi .

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιου είδους access point or something που να το κάνει ? Να πάρει το wifi και να βγάλει Ethernet?

Δεν ξέρω τι είδους συσκευή ψάχνω.

Thanks

 

 

Για να δωσεις ιντερνετ στον συναγερμο , θα πρεπει να αγορασεις καρτα δικτυου που να κουμπωνει επανω του + καποιο access point που αναφερεις .

Μηπως να βαζατε κανα GSM που ειναι πιο σοβαρη λυση ? ...εκτος αμα ο πινακας ειναι σε κανα μπουντρουμι κρυμμενος . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Για να δωσεις ιντερνετ στον συναγερμο , θα πρεπει να αγορασεις καρτα δικτυου που να κουμπωνει επανω του + καποιο access point που αναφερεις .
Μηπως να βαζατε κανα GSM που ειναι πιο σοβαρη λυση ? ...εκτος αμα ο πινακας ειναι σε κανα μπουντρουμι κρυμμενος . 
Δεν είμαι εγώ ο εγκαταστατης του συναγερμού ,οπότε τα περαιτέρω δε θα τα χειριστώ εγώ ,μπορεί και να έχει κάρτα δικτύου ,εμένα μου ζητησανε αν γίνεται το wifi nμνα γίνει Ethernet
Link to comment
Share on other sites

Ένα απλό wifi extender σου κάνει μιας και αυτά έχουν από κάτω i/o ethernet.
Π.χ.https://www.skroutz.gr/s/13271526/TP-LINK-TL-WA860RE-v5.html
 

Για κάτι πιο αξιόπιστο μπορείς να βάλεις και powerline.

Έγινε επεξεργασία από Gregorypeg1000
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.