Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

τη μονάδα είναι αυτή; πρώτη φορά την ακούω

Σύνταγμα ειναι το καλύτερο στρατόπεδο στη Κύπρο.

Δεν ειναι στρατιωτικό στρατοπεδο σαν τα αλλα.

Πανε μορφωμένα παιδιά κατά βαση, βύσματα, και στελνουν και μερικους σκοπανθρωπους!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=478]sebastian[/MENTION]

Είσαι καλός αλλά θα πω και εγώ πως είχα πάει 21 μέρες Hong Kong εν καιρό θητείας πριν μου γράψω την 1.5 μήνα άδεια μου :whistle2:

Ρε Hongoλεζε τι εκανες εκει ? ...ημουν να παρω αδεια για εξωτερικό αλλα ακυρωσα το 15μερο στην Αγγλια!

Καθε Τριτη υπασπιστήριο και συνολικά 25 μέρες υπηρεσία σε 6,5 μηνες Αθηνα.

Π-Σ-Κ σπιτι.

Καθημερινές 7.30-14.00 στο στρατόπεδο. Τρίτη υπηρεσία...

+ 21 μέρες άδεια το καλοκαίρι!

+ 40 μέρες άδεια απολύσεως!

σε φαγα τωρα.... :p

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

και γιωτα-μηνο και rage-quit απο ΕΛΔΥΚ ( Μαλουντα κιολας που εχουν air condition στους θαλαμους !! ) κανονικα η "ποινη" για οσους επαναπατριζονται πριν την ωρα τους ειναι i2 και Εβρος, βυσμΑΑαααααααΑΑΑΑΑΑΑΑ :p

Link to comment
Share on other sites

και γιωτα-μηνο και rage-quit απο ΕΛΔΥΚ ( Μαλουντα κιολας που εχουν air condition στους θαλαμους !! ) κανονικα η "ποινη" για οσους επαναπατριζονται πριν την ωρα τους ειναι i2 και Εβρος, βυσμΑΑαααααααΑΑΑΑΑΑΑΑ :p

Τιμητική μετάθεση πήρα για Αθηνα....ψάξε το καλύτερα για το πως φεύγεις από Cyprus και με αλλο τροπο! :p

Τα καλύτερα είναι στο στρατό ξηράς, τι αεροπορία και ναυτικό! Δεν υπαρχουν αυτα ασε που τρως και 3 μηνες more θητεια! ....και εκει χανεις χρηματα εαν εχεις δουλεια!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ειχα βυσμα ουτε μπηκα "μορφωμενος" δεν το εψαξα καθολου, δηλωσα εθελοντης γιατι ειχανε ερθει τοτε στο κεντρο και μας φλομωσαν στο ψεμα ( θα εχετε καθε 45 μερες αδεια, το φαγητο ειναι αριστο, εχει πισινα γυμναστηριο μπλα μπλα ) πηγα στην ωρα μου εφυγα στην ωρα μου και ειπα και ενα τραγουδι (κυριολεκτικα) μην σου πω οτι αμα με κραταγανε αλλο 1 μηνα θα αισθανομαι και υποχρεωμενος απεναντι τους !

Οσοι πηραμε μεταθεση για ΑΣΔΥΣ σκεφτομασταν να βγαλουμε τα ελδυκοσημα μπας και γλυτωναμε λιγο απο το (εξευτελιστικο) χωσιμο

- Εσεις παιδια ποτε απολυεστε ?

- σημερα

- Οκ, εσεις εδω ?

- Αυριο

- Αυριο ? ε, μια μερα ειναι μια μερα ! ελατε μαζι μου !! :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πηραμε μεταθεση για ΑΣΔΥΣ σκεφτομασταν να βγαλουμε τα ελδυκοσημα μπας και γλυτωναμε λιγο απο το (εξευτελιστικο) χωσιμο

- Εσεις παιδια ποτε απολυεστε ?

- σημερα

- Οκ, εσεις εδω ?

- Αυριο

- Αυριο ? ε, μια μερα ειναι μια μερα ! ελατε μαζι μου !! :suicide:

Έλιωσα στο γέλιο.... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=478]sebastian[/MENTION]

Είσαι καλός αλλά θα πω και εγώ πως είχα πάει 21 μέρες Hong Kong εν καιρό θητείας πριν μου γράψω την 1.5 μήνα άδεια μου :whistle2:

Πάντως ξέρω πολύ κόσμο σε Αεροπορία/Ναυτικό που αυτά τα νούμερα δεν τα βλέπει ούτε με τηλεσκόπιο. Just saying...

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ κόσμος, σε χρόνο ενεστώτα και ΟΧΙ παρατατικό?

Αν σου πω τα νούμερα που είχα πριν όπως ανέφερα 6 μήνες στην Λήμνο αυτοί που ξέρεις θα αγκαλιάσουν τον λοχαγό τους (ή όπως λέγεται στο ναυτικό/αεροπορία) και θα τον κεράσουν και ένα τσιμπουκ....

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ κόσμος, σε χρόνο ενεστώτα και ΟΧΙ παρατατικό?

Αν σου πω τα νούμερα που είχα πριν όπως ανέφερα 6 μήνες στην Λήμνο αυτοί που ξέρεις θα αγκαλιάσουν τον λοχαγό τους (ή όπως λέγεται στο ναυτικό/αεροπορία) και θα τον κεράσουν και ένα τσιμπουκ....

Στη Λήμνο γιατί πήγες και για τοσο διάστημα! Δεν μπορούσες να το γλυτώσεις...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] το Συνταγμα ηταν ενα στολίδι! Ολα τα καλα που λενε για την Κυπρο πηγαζουν απο το Συνταγμα. Μια ομορφια το συγκεκριμενο σε εισαγωγικά στρατόπεδο

Link to comment
Share on other sites

Το κλασσικό "μισή θητεία παραμεθόριο".

Δεν μπορούσα να μην παω γενικά ή δεν μπορούσα να το γλιτώσω και το αστείο είναι πως εγώ είπα για Λήμνο γιατί μαζί με Εβρο έδινε τα πιο πολλά μόρια και μετά ήμουν Αθήνα χωρίς να κρέμομαι απο τα @@ κανενός μέσου.

Απλά δεν ήξερα πώς θα ήταν εκεί, ή για την ακρίβεια ήταν ανάποδα απο όσο μου είχαν πει χαχα

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το κρύο της Τρίπολης πάντως να είναι καλύτερο από το κρυο+200% υγρασία του Ναυπλίου (όπου σημειωτέον σήμερα έκλεισα 3 μήνες και την άλλη βδομάδα φεύγω για το ΤΕΝΞ. :D

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το κρύο της Τρίπολης πάντως να είναι καλύτερο από το κρυο+200% υγρασία του Ναυπλίου (όπου σημειωτέον σήμερα έκλεισα 3 μήνες και την άλλη βδομάδα φεύγω για το ΤΕΝΞ. :D

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk

βύσμα...

Link to comment
Share on other sites

Βύσμα αλλά έφαγα και 3.5 μήνες στο Ναύπλιο για ειδικότητα, ΣΠΕΝ και τα ρέστα :-P

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk

Γτ ρε συ; Δεν περασες καλα στο Ναυπλιο. Εχω ακουσει οτι ο διοικητης και καποιοι λοχαγοι ειναι αξιαγαπητοι :p

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βύσμα αλλά έφαγα και 3.5 μήνες στο Ναύπλιο για ειδικότητα, ΣΠΕΝ και τα ρέστα :-P

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk

Καλά ναι, πολλοί μπερδεύουν το Ναύπλιο με τον Λαγό στον Έβρο :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.