Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

απο της 9 του μηνα ηρθα κευπ(ΛΔ)...νταξει εχω βδομαδα προσαρμογης ακομα αλλα οπως φαινεται ειναι ζωαρα!! παρταλοκαταστασεις κ ετσι!! κ μεχρι τησ 9 γεναρη θα μας πηγαινει 5-6 εξω 1 μεσα!!! μετα φευγουν κ οι οδηγοι απ το κεντρο κ δεν ξερω τι υπηρεσιες θα αναλαβουμε.το χειροτερο που θα μας πηγαινει πιστευω ειναι 2-3 μεσα 1 εξω....παντως για οσους ειναι απο αθηνα κ δεν μπορουν να παρουν μεταθεση καπου αθηνα το συνιστω ανεπιφυλακτα. και ΛΔ ειναι καλα,και 63ΜΕ και Λοχος Στατηγειου(ΜΕΡΥΠ)....λαμια ολα αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ημουν 88 ΤΥΠ Οκτ-07 με τέλος Φεβ-08, ΛΔ.

Ελπίζω να σε πάει καλύτερα από εμένα που με πήγαινε 35-1 και το 1 ήταν υπηρεσιακό.

Αν μπορείς να πας γραφείο πήγαινε στον διαχειριστή τον Χρηστοστομήδη Δημήτρη, η με τον σιτιστή τον βαρλάμη, και πες τους Χαιρετισμούς από τον πμ με όσο μπορούν θα σε βοηθήσουν.

Και έχε μαζί σου και κανένα cd με καφρίλες metalies για τον Παπαδόπουλο τον λοχία του ΛΔ θα το εκτιμήσει!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φύγω αύγουστο για στρατό, πότε πρέπει να κόψω την αναβολή;

Έχω παρεί το πτυχίο από νοεμβρη, λέτε να φάω καμπάνα;

Μεχρι να ορκιστεις εισαι kabana-proof, αστους ολους να ουρλιαζουν στον μπετσο σου :p απλα φροντισε οταν παρουσιαστεις να δηλωσεις προσωπικα στοιχεια ( πχ σπουδες ) που να συμβαδιζουν με την πραγματικοτητα και να το ψαξεις καλα αν δικαιουσαι μειωμενη θητεια ή οχι, τελος αμα σου πουνε τπτ για ΥΕΑ κανε οτι μπορεις για να το αποφυγεις, 17 μηνες στρατος μπρρρρ :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να το αποφύγει? ΛΟΛ.

Απλά όταν πάει να τρέξει ας κάνει σαν παραπληγικός και να κάνει το 100άρι σε 39 δεύτερα... σιγά το πράμα.

Και στην μπούκα να σε έχουνε μετά στα φρύδια σου, κέντρο είναι και σε 20 μέρες θα έχεις φύγει. Το θέμα είναι πως δεν θα μπορούν να σε κάνουν να πας ΥΕΑ.

Εμείς δεν χρειάστηκα να το κάνουμε αυτό αλλά έχω 2 φίλους που το κάνανε.

Link to comment
Share on other sites

Ημουν 88 ΤΥΠ Οκτ-07 με τέλος Φεβ-08, ΛΔ.

Ελπίζω να σε πάει καλύτερα από εμένα που με πήγαινε 35-1 και το 1 ήταν υπηρεσιακό.

Αν μπορείς να πας γραφείο πήγαινε στον διαχειριστή τον Χρηστοστομήδη Δημήτρη, η με τον σιτιστή τον βαρλάμη, και πες τους Χαιρετισμούς από τον πμ με όσο μπορούν θα σε βοηθήσουν.

Και έχε μαζί σου και κανένα cd με καφρίλες metalies για τον Παπαδόπουλο τον λοχία του ΛΔ θα το εκτιμήσει!

Μήπως ενοείς τον ανθυπολοχαγό (ή πλέον λοχαγό) Παπαδόπουλο; Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά όταν ήμουνα εγώ εκεί, '02-'03, είχαμε έναν μεταλά Παπαδόπουλο.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να ορκιστεις εισαι kabana-proof, αστους ολους να ουρλιαζουν στον μπετσο σου :p απλα φροντισε οταν παρουσιαστεις να δηλωσεις προσωπικα στοιχεια ( πχ σπουδες ) που να συμβαδιζουν με την πραγματικοτητα και να το ψαξεις καλα αν δικαιουσαι μειωμενη θητεια ή οχι, τελος αμα σου πουνε τπτ για ΥΕΑ κανε οτι μπορεις για να το αποφυγεις, 17 μηνες στρατος μπρρρρ :p

Σιγά μην κάνω ΥΕΑ. 9μηνο κάνω βασικά. Την αναβολή πότε λές να τη κόψω;

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην κάνω ΥΕΑ. 9μηνο κάνω βασικά. Την αναβολή πότε λές να τη κόψω;

Ποτε μην λες ποτε, ξερω 9μηνα και 3μηνα (!!) που δηλωσανε για ΥΕΑ και τους πηρανε :p Σε περιπτωση που πας κυπρο ( ειναι καλα για 9μηνο σκεψου το, 6 μηνες παραμεθωριο και μετα σπιτι σου ) καλο ειναι να παρουσιαστεις τον αυγουστο ή τον νοεμβριο, γιατι οταν θα εχει πια καλοκαιριασει στο νησι εσυ θα εισαι ηδη ελλαδα :)

Link to comment
Share on other sites

εχω γυρισει εργο με τον Ε.Σ έκοψα αναβολή τον αυγουστο του 8 με σκοπο να μπω νοεμβριο αλλα δεν γινοταν μου ειπαν απο το στρατολογικο γιατι ειχε γεμισει η σειρα

οποτε λεω φεβρουαριο

ξανανοικιαζω σπιτι στην λαρισα λογω σπουδων (μιας και δεν εχω τελειωσει ακομα) ερχετε το χαρτι για νοεμβριο τελικα παιρνω αναβολη για φεβρουαριο λογω σπουδων

ερχετε η εξεταστικη αλλα παιρνει παραταση ερχετε το χαρτι αλλα δεν μπορω να μπω γιατι θα κοβομουν αυτοματως σε 10 μαθηματα! οποτε παιρνω μια μινι αναβολη 20 ημερων λογω εξεταστικης τελειωνει η εξεταστικη .

Γινεται ενα θαυμα και παιρναω παρα πολλα μαθηματα πρεπει να μπω 12 μαρτιου παω στρατολογικο (αφου τα πηγα καλα με σχολη λεω θα περασω και αυτο το εξαμηνο και μετα) τρωω μπινελικια απο στρατολογικο γιατι θελω παλι αναβολη και τελικα μου εδωσαν για το 2013 αλλα αυγουστο ή νοεμβριο του 09 θα την κανω :beer:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ημουν 88 ΤΥΠ Οκτ-07 με τέλος Φεβ-08, ΛΔ.

Ελπίζω να σε πάει καλύτερα από εμένα που με πήγαινε 35-1 και το 1 ήταν υπηρεσιακό.

Αν μπορείς να πας γραφείο πήγαινε στον διαχειριστή τον Χρηστοστομήδη Δημήτρη, η με τον σιτιστή τον βαρλάμη, και πες τους Χαιρετισμούς από τον πμ με όσο μπορούν θα σε βοηθήσουν.

Και έχε μαζί σου και κανένα cd με καφρίλες metalies για τον Παπαδόπουλο τον λοχία του ΛΔ θα το εκτιμήσει!

ωστε ειμαστε πολλοι εδω μεσα που γνωρισαμε την Μυκονο του Βορειου Αιγαιου εεε???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.