Jump to content



HTPC Case (γνώμες)


Obijuan83

Recommended Posts

το έχει ένα φιλαράκι αυτό και είναι ωραίο μεγάλο συν οτι μπορείς να βάλεις hight profile κάρτες και δεν θα ψάχνεσαι για riser και διάφορα τέτοια

εγώ για 160ευραίους θα το έπαιρνα πάντως

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο αλλο στα ιδια λ7?Καποιο που να το ανταγωνιζεται δλδ?

Λιγο που εψαξα...@Google υπαρχουν και αλλα αλλα ζητανε πολλα $$..σε σχεση με αυτο.

Αν σε καλυπτει εσενα και νομιζεις οτι θα μπορεσεις να τα βολεψεις μεσα τοτε Go For it.

H Τιμη ειναι αρκετα καλη παντως.

;)

Εδιτ

Δες και αυτο εδω στα 170..

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=35019&garpg=2

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο πραγματικα! Για τα λεφτα του ειναι οτι πρεπει, και δειχνει (τουλαχιστον) ποιοτικο. Μεγαλες καρτες απ οτι διαβασα δεν χωρανε, αλλα htpc ειναι... Τι θα βαλεις πια?

Προσωπικα θα το επαιρνα

Link to comment
Share on other sites

Δε θελω να σε στεναχωρισω αλλα εκει μεσα η 4850 θα βραζει..:D

Υπερβολές...Απο παντού τρύπιο είναι...:D

Και τώρα εδώ που τα λέμε, αυτό το ''θα βράσει'' και ''ψήνεται'' είναι πιο πολύ ψυχολογικό...δεν λέω, καλό είναι να είναι χαμηλές οι θερμοκρασίες αλλά και οι κατασκευαστές δεν είναι άσχετοι...τις τελαυταίες μέρες τα χώρεσα όλα σε ένα μικρό κουτάκι χωρίς καθόλου εξαερισμο και Q6600 & 9800GTX δεν παραπονέθηκαν καθόλου με τους 48 και 62 idle και 70 και 72 αντίστοιχα Load...οπότε εντάξει μην υπερβάλουμε κιόλας.Όλα είναι σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σ πω? Εγω ετσι ειδα στο συγκεκριμενο review και μιας και το ρωτησε και καποιος αλλος το ανεφερα. Απ οσο ξερω το techpowerup εχει αξιοπιστα review οποτε πιστευω πως για να το λεει καποιες καρτες δεν θα χωρανε. Δεν ξερω αν χωραει η συγκεκριμενη καρτα, γιατι οπως ειπες κι εσυ δεν διευκρινιζει τι εννοει μεγαλες. Αλλα αν εχει αποφασισει να βαλει αυτη βλεπει τις διαστασεις καρτας και κουτιου και βλεπει.

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές...Απο παντού τρύπιο είναι...:D

Και τώρα εδώ που τα λέμε, αυτό το ''θα βράσει'' και ''ψήνεται'' είναι πιο πολύ ψυχολογικό...δεν λέω, καλό είναι να είναι χαμηλές οι θερμοκρασίες αλλά και οι κατασκευαστές δεν είναι άσχετοι...τις τελαυταίες μέρες τα χώρεσα όλα σε ένα μικρό κουτάκι χωρίς καθόλου εξαερισμο και Q6600 & 9800GTX δεν παραπονέθηκαν καθόλου με τους 48 και 62 idle και 70 και 72 αντίστοιχα Load...οπότε εντάξει μην υπερβάλουμε κιόλας.Όλα είναι σχετικά.

Oχι δεν στο ειπα τυχαια...

Η ψυκτρα της ειναι αλουμινενια και ζεστενετε πολυ..

Ask Hadji..

Aποτ ην αλλη ομως σε αυτα τα $$ ειναι η καλυτερη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν στο ειπα τυχαια...

Η ψυκτρα της ειναι αλουμινενια και ζεστενετε πολυ..

Ask Hadji..

Aποτ ην αλλη ομως σε αυτα τα $$ ειναι η καλυτερη επιλογη.

Δεν είπα οτι το είπες τυχαία...και φυσικά ξέρω οτι το σύστημα ψύξης είναι σχετικά ανεπαρκές αλλά επαναλαμβάνω το σχετικά ανεπαρκές ο καθένας μας το ορίζει διαφορετικά...εμένα πλέον για να σου δώσω να καταλάβεις δεν με χαλάει να βλέπω οτι η 9800GTX μου ας πούμε idlάρει στους 62 βαθμούς...

Καταλαβαίνεις που θέλω να εστιάσω?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.