Jump to content



GTA FPS και Ρυθμίσεις Γραφικών


kreach

Recommended Posts

Καλησπέρα!
 

Ας επικεντρωθούμε στο GTA IV προς το παρόν.
Αγόρασα πρόσφατα ένα gaming pc και ήθελα να ξανα βιώσω το GTA IV... αλλά με καλύτερα γραφικά αυτή τη φορά.

Δεν ξέρω όμως πώς να ρυθμίσω τα γραφικά του παιχνιδιού ώστε να πετύχω το βέλτιστο "gaming experience".
Πόσα fps να θεωρήσω καλά σε ένα τέτοιο παιχνίδι; Δεν είναι Call of Duty ώστε να θέλω τα μέγιστα fps.
Aπό την άλλη, όταν "τερμάτισα" τις ρυθμίσεις τα fps ήτανε στα 50... ενόσο έστεκα ακίνητος. Πήγα μια "βόλτα" με το αμάξι και τα fps πέσανε στα 30-ρια.

*Να σημειώσω πως η Rockstar Games "κλειδώνει" τα παιχνίδια της στα 30 fps όταν πρόκειται για κονσόλα.

Mπορώ να υποθέσω λοιπόν πως 30+ fps είναι κομπλέ;

Ή να μειώσω τις απαιτήσεις στις ρυθμίσεις γραφικών ώστε να έχω υψηλότερα fps;

** Το σύστημά μου είναι: Core i7 7700, 1060 GTX των 6GB , 2x8GB RAM

Τέλος, να πω την αλήθεια... δεν περίμενα να πέφτουν τα FPS κάτω από 60 όταν πρόκειται για παιχνίδι -κυριολεκτικά- δεκαετίας...

Link to comment
Share on other sites

Να τα βαλεις ολα τερμα και να παιζεις με 30 fps παντως δεν ειναι και οτι καλυτερο και δεν υπαρχει λογος για ενα παιχνιδι τυπου GTA.

Κοιτα εδω http://sfx.thelazy.net/games/game/742/ για καλυτερα γραφικα χωρις να χρειαζεται να ειναι ολα τερμα απο τα settings.

Kαι κοιτα εδω μετα https://www.reddit.com/r/GTA/comments/1vjv6z/gta_iv_american_sleep_a_collection_of_realism/ αν θες να τα βλεπεις

ολα τερμα και ακομα YOLO παραπερα. Αν και να ξερεις το IV δεν ηταν - ειναι καλα optimazed ως παιχνιδι.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.