Jump to content



Πρόβλημα Wifi σε Laptop


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα. Χρόνια πολλά σε όλους και ευτυχισμένο το νέο έτος. Ελπίζω να είναι γεμάτο αγάπη και υγεία!!!

 

Έχω το dell inspiron 15 5577. Είχα κάποια προβλήματα από την αρχή με το wifi. Εκανα ενα bios update και απο τότε δεν έπεφτε καθόλου. Έπειτα έκανα αναβάθμιση στην έκδοση 1809 των windows 10 home 64bit. Η αλήθεια ειναι ότι απλα εγινε η αναβαθμιση και μετα το εκλεισα και δεν το ξανα ανοιξα γιατι θα γυρνουσα πισω στο χωριο για διακοπες οποτε δεν ξερω αν μου παρουσιαζε ακομα προβλημα. Ολα αυτα όσο σπούδαζα στην θεσσσαλονική . Γυρνώντας στο χωριο μου ανοιξα το λαπτοπ να σερφαρω, να δω ταινιες και συνέχεια πέφτει το wifi. Έχω ψάξει μήπως υπάρχει καμια νεα αναβαθμιση στους drivers , μήπως ειναι προβληματική η έκδοση 1809. Δεν μπορεσα να διασταυρώσω κάτι . Επίσης Έστειλα εμαιλ στην dell-hellas αλλα προφανως με έγραψε (μην πω που).

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως μου πέρασε απο το μυαλο μήπως φταίει και το wifi που ειμαι συνδεδεμένος αλλά , ουτε τα κινητα πέφτουν ουτε το λαπτοπ της αδερφης μου. Συνδέθηκα και στης γιαγιας μου και σε αλλο ssid του ιδιου Wifi. ΑΛλα το ιδιο προβλημα συνεχίζει .

Ισως δοκιμασω αυτο με τα linux που ειπες

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AsuS said:

Η αλήθεια είναι πως μου πέρασε απο το μυαλο μήπως φταίει και το wifi που ειμαι συνδεδεμένος αλλά , ουτε τα κινητα πέφτουν ουτε το λαπτοπ της αδερφης μου. Συνδέθηκα και στης γιαγιας μου και σε αλλο ssid του ιδιου Wifi. ΑΛλα το ιδιο προβλημα συνεχίζει .

 

Μπορεί να είναι κάποια περίεργη ασυμβατότητα της κάρτας δικτύου που έχει το laptop σου με το router σου. Μου έχει συμβεί στο παρελθόν σε router που συνδέονταν τα πάντα απροβλημάτιστα, ένα συγκεκριμένο laptop να μη θέλει να συνδεθεί... 

 

Δοκίμασε με linux για να δεις αν είναι software ή hardware πρόβλημα.

 

ΥΓ Δοκίμασε επίσης να πας σε κάποιο free wifi ή σε κάποιον γείτονα να δεις αν το πρόβλημα παραμένει.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι παρατηρω κατι συγκεκριμενο. Οσο ειχα το yt να παιζει και να σερφαρω στο community εδω δεν μου επεφτε. Με το που ανοιξα το facebook μου έπεσε κατευθειαν. Και το κάνει καθε φορα 100%. Μήπως κατι παιζει με το firewall (δεν ξερω αν κολλαει κ πουθενα)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.