Jump to content


drivers για chipset


Recommended Posts

Γειά σας !

 

Ήθελα μιά βοήθεια. Ψάχνω drivers για ένα laptop για Windows 7 64-bit. Πρόκειται για το Intel HM65 Express Chipset.

Έχω ψάξει πάρα πολύ (καί μέσω google), αλλά δεν τα καταφέρνω. Όσα link με οδηγούν στο intel site, με οδηγούν σε 1-2 ίδιες σελίδες.

Νομίζω πως τα 'χει κάνει ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ λίγο πολύπλοκα η intel. Γιατί τέτοιο χάος;;; Παλιότερα, έβαζες στο google συσκευή και δίπλα drivers, και σε πήγαινε στο αντίστοιχο site της intel. Εκεί, πολύ απλά, επέλεγες λειτουργικό, download και that was all !!!

Τώρα, απ' ό,τι έχω δει, δεν πρέπει να είναι έτσι. Έχει βγάλει ένα util που κάνει μόνο του update, και κάτι τέτοια. Δεν καταλαβαίνω.

Γι' αυτό ανέβασα και thread.

Βέβαια, δεν είναι παράξενο να δυσκολευτείτε και σεις, εάν σας πω ότι πρόκειται για laptop turbo-x. Κάτι με pegatron μητρική, και κάτι ακαταλαβίστικα. Το cpu-z μου βγάζει chipset hm65, αλλά στο ίδιο το site της intel, δεν μπορώ να το βρω πουθενά αυτό το chipset, το hm65. Πώς γίνεται ρε παιδιά; Γι' αυτό σας λέω. Μπορεί να δυσκολευτείτε αρκετά, λόγω turbo-x.

 

Thanks

Έγινε επεξεργασία από serpico75
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, γιά να δούμε...
Τηλεφώνησα στο ΠΛΑΙΣΙΟ, και μου είπαν να βάλω στο search box αντί για A15HC, να βάλω A15HE. Και να πατήσω enter. Είναι ίδιοι drivers.
Ας μην έχει κουμπί "Αναζήτηση τώρα". Το enter προχωράει σε ανζήτηση.
Το έκανα, και έπιασε. Σου βγάζει από κάτω κουμπί να ξεκινήσεις download. Γιά να δούμε. Τους κατεβάζει όλους σε ένα .rar.

Είμαι επιφυλακτικός. Εάν δεν μπουν όλοι ομαλά, παρό,τι κατεβάζει, είμαι με ερωτηματικό.

Για όσους ενδιαφέρονται για το A15HC πάνε σε A15HE και Enter.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.