Jump to content


Smartwatch που να έχει "flight mode"


gdp77

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι για μια ανανέωση στο ρολόι 10ετιας που έχω και κοιτάω smartwatch. Κοιτάζω τα στρογγυλά , θέλω να είναι λίγο σπορ, αλλά να μην χτυπάει άσχημα αν το φοράς και με κοστούμι. Τέλος πάντων δεν θέλω τόσο να μου κάνετε προτάσεις, όσο το να μου πείτε αν γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν ρολόγια που μπορούν να μπουν από τα settings τους σε κάποιου είδους "flight mode" δηλαδή να κλείνουν όλα τα Bluetooth , wifi , whatever και να λειτουργούν μόνο σαν ρολόι. Η ιδέα να έχω μια ακόμα ακτινοβολία στο σώμα μου δεν με συγκινει, οπότε αν ξέρετε κάτι πείτε μου. Ευχαριστώ

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω galaxy watch το οποίο έχει battery save mode και γυρνάει σε απλό ψηφιακό ρολόϊ, και έχει και flight mode για χρήση σε αεροπλάνο.

Αλλά το κόστος ξεφεύγει (και εμένα δώρο μου το έκαναν αλλιώς δε θα έδινα με τίποτα τόσα).

 

Το θέμα είναι τι θέλεις εσύ να κάνει;

Δες πχ της Xiaomi το stratos, όλα λογικά έχουν και battery save mode είτε airplane mode από τα smartwatch.

Τύπου fitband όπως xiaomi band είναι νομίζω μικρά και χάνουν και δε νομίζω να θέλεις κάτι τέτοιο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, swatoner said:

Έχω galaxy watch το οποίο έχει battery save mode και γυρνάει σε απλό ψηφιακό ρολόϊ, και έχει και flight mode για χρήση σε αεροπλάνο.

Αλλά το κόστος ξεφεύγει (και εμένα δώρο μου το έκαναν αλλιώς δε θα έδινα με τίποτα τόσα).

 

Το θέμα είναι τι θέλεις εσύ να κάνει;

Δες πχ της Xiaomi το stratos, όλα λογικά έχουν και battery save mode είτε airplane mode από τα smartwatch.

Τύπου fitband όπως xiaomi band είναι νομίζω μικρά και χάνουν και δε νομίζω να θέλεις κάτι τέτοιο.

Το amazfit verge είναι πιο οικονομική έκδοση του stratos και με καλύπτει. Αλλά πουθενά δεν βρίσκω flight mode , μόνο battery saver που έχει μειωμένες ειδοποιήσεις, άρα δεν απενεργοποιεί το Bluetooth. Εννοείται πάνω από 100-150 δεν δίνω με την καμία. 

Link to comment
Share on other sites

Απαντάω στον εαυτό μου: Βρήκα στο manual του verge την ακόλουθη πληροφορία

 

Screenshot_2019-03-10-16-30-51-443_com.google.android_apps_docs.thumb.png.3b19e73eda422f3e4273b9b025053850.png

 

Μένει να διαβάσω και το υπόλοιπο manual αν λειτουργεί ως ρολόι σε flight mode και τι ακριβώς μπορεί να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Δες πόσο κρατάει η μπαταρία. Εγώ κάθε 3 μέρες φορτίζω και μου σπάει λίγο τα νεύρα. Στην αρχή φόρτιζα κάθε 2 μέρες.
Διάβασα review για 5 μέρες με όλα on. Σε battery saver λένε ότι φτάνει 11 μέρες. Εγώ θα το δουλεύω συνεχώς flight mode. Επίσης όταν τα παίξει η μπαταρία , μπορείς να την αλλάξεις μονος σου, πας σε authorized service, το πετάς , what?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.