Jump to content



ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ.


Recommended Posts

Επιτέλους μπόρεσα και μάζεψα κάτι χρήματα για να πάρω ο καψερός κι εγώ μια κάρτα γραφικών!!!!

Με το ποσό που διαθέτω σε ένα σκρουτζομάγαζο βρήκα αυτήν την κάρτα, το ποσό που διαθέτω είναι 550 ευρώ (+/- 10 ευρώ)

κάρτα

Αξίζει την επένδυση, υπάρχει κάτι κάλυτερο σε αυτό το ποσό που διαθέτω?

Θα ήθελα τα φώτα σας....

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να μας έλεγες την σύνθεση του PC σου καθώς και ποιά οθόνη έχεις. Επίσης τί παιχνίδια παίζεις.

Αυτό γιατί πιθανόν θα μπορούσες να γλυτώσεις χρήματα αν οι απαιτήσεις σου δεν είναι μεγάλες από την κάρτα γραφικών.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος Efialtis έγραψε:

Καλό θα ήταν να μας έλεγες την σύνθεση του PC σου καθώς και ποιά οθόνη έχεις. Επίσης τί παιχνίδια παίζεις.

Αυτό γιατί πιθανόν θα μπορούσες να γλυτώσεις χρήματα αν οι απαιτήσεις σου δεν είναι μεγάλες από την κάρτα γραφικών.

 

cpu i7 5820k

ram 16gb Kingston (4x4gb)

mobo x99 ud4-p gigabyte

2 ssd 500gb

1 hdd 2tb

gpu asus gtx970 strix 4gb ram

monitor lg 23''

 

Κυρίως εξομοιωτές πτήσης (xplane11, prepar3d v4.4)

πιστεύω να σε βοήθησα κάπως...

Link to comment
Share on other sites

Αν η ανάλυσή της οθόνης είναι ακόμα και 2Κ, που πιθανόν είναι 1080p, καθώς δεν αναφέρεις ούτε καν το μοντέλο για να το ελέγξω, πιστεύω μια 1660Ti θα σε καλύψει και θα γλυτώσεις και αρκετά χρήματα.

Τα RTX κλπ της σειράς 20ΧΧ δεν είναι ακόμα για primetime και ειδικά στους τίτλους σου. Με την επόμενη αναβάθμιση θα είναι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

@Efialtis το μόνιτορ μου είναι to lg22m45b, ξέχασα να το αναφέρω.

Ήθελα να αγόραζα μια κάρτα ώστε να μην χρειαστεί να βάλω το χέρι στην τσέπη για τα επόμενα 2 χρόνια.

 

Είδα στο σκρούτζ αυτή την κάρτα. Με δεδομένο το ποσό που διαθέτω (ως 550 ευρώ)  θέλω να μάθω αν ξέρετε, αν είναι μια καλή επένδυση...

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη βλέπω είναι 1080p.

Γνώμη μου είναι οτι κάνεις την δουλειά σου με τα μισά σχεδόν χρήματα (GTX 1660Ti) για δύο χρόνια όπως λες, αναλογιζόμενος και τα παιχνίδια που παίζεις.

Σε δύο χρόνια λογικά θα έχουν βγει κάρτες με καλύτερες υλοποιήσεις Raytracing κλπ  οπότε αν αλλάξεις οθόνη βλέπεις τί υπάρχει τότε αν η 1660Ti δεν σε καλύπτει.

Αν ντε και καλά θέλεις την 2070 φυσικά και είναι καλή επιλογή στα ~€500

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.