Jump to content



Έχω 2x4GB DDR4 @2667 και θέλω να μεταβω σε 2x8GB @2667 at to got to 2x8GB at 2667.


Recommended Posts

Εφόσον έχω Ιντέλ επεξεργαστή Ζ390| i5 8500 με απώτερο σκοπό τον αγαπημένο μου 9700Κ., Δε μου που πολυνοιάζουν οι υπέργογκες υπερχρονίσεις και δε θέλω να ξοδέψω απ΄όσο πρέπει. Μιλάμε για για 2x8GB Channel με όσο το δυνατόν καλύτερη ψύκτρα. Σκοπερύω επίση για 2667Μhz 1.2v και CAS 16  αν και προτεινόμενο 15.. Τι θα μου προτείνατε παίδες ελλήνων; Περί τα 100 ευρώ. Βασίζοαι στη εμπειρία σας. Σήμερα-αυρίο θέλω να τις παραγείλω ώστε δευτέρα-τρίτη να είναι εδώ. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων. Έχω για μια γεκινή προτίμηση στις Samsung όπως και οι τρεις SSDs μου 860. Ευχαελροφμ 

Έγινε επεξεργασία από NikMark
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σήμερα είναι να τις πάρω. Είναι σίγουρο πως αν προσθέσω ακόμη ένα σετάκι θα είναι καλύτερα; Επίσης, οικονομικότερα...

 

Εγώ έλεγα να πουλήσω στα 35  ευρω -μόνο- τις προυπάρχουσες και να βάλω ένα σετάκι 2x8GB

 

Ευελπιστώ σε μια κάπως γρήγορη απάντηση· Διότι όπως προανέφερα, σήμερα είναι η μέρα της κρίσης. 

 

Σας ευχαριστώ εκ των ρποτέρων. 

Έγινε επεξεργασία από NikMark
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να προσθέσω πως αν πάρω τις ίδιες 2x4GB @2667στα 50ευρώ θα μπέω    άρω και ένα 4ο SSD Samsung 860 512GB. 

 

Έχω ήδη δυο Samsung 850 στα 250ΜΒ και άλλους δυο  860 στα 512Gb. Τι λέτε;

 

Παρεμπιπτώντος έχω Intel CPU με Ζ390 Μ/Β και κάποια διαφορά στα Μhz δε λέει σχεδόν και τίποτα. Καλή ιδέα μου δώσατε αλλά δε ξέρω αν το να γεμίσφτα σλοτάκια με στικάκια είναι ότι καλ΄΄υτερο.                                                                                                                                                                                     

Έγινε επεξεργασία από NikMark
Link to comment
Share on other sites

Εν πάση περιπτώσει, πήρα αυτές https://www.skroutz.gr/s/7730092/G-Skill-RipjawsV-16GB-DDR4-3200MHz-F4-3200C16D-16GVKB.html

 

Πω! Πω! Τι έπαθα; Συνήθως γράφω άψογα και δίχως το παραμικρό λάθος. Παρ΄όλα αυτά, σήμερα ότι έγραψα ούτε εγώ δεν έβγαλα νόημα. Εν πάση περιπτώσει.

Έγινε επεξεργασία από NikMark
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.