Jump to content



SSD nvme, αγορα μεταξυ 2 μοντελων


Recommended Posts

Καλησπερα, θελω να αναβαθμισω τον ssd, ειμαι αναμεσα σε:

1. Adata XPG SX8200 Pro

2. Samsung PM981 512GB

 

Το μηχανημα τρεχει autocad/GIS εφαρμογες (GIS=να το πω απλα φτιαχνουμε  χαρτες διαδραστικους). 20 ευρω διαφορα εχουν, διαβασα καλα πραγματα για το πρωτο, αλλα ο δευτερος ειναι δοκιμασμενος σαν brandname...με ενδιαφερει η αξιοπιστια αλλα αυτο που δεν μπορεσα να βρω για τον 2ο ειναι περισσοτερες πληροφοριες επ'αυτου. ΑΠο οτι καταλαβα ειναι ενας 980 ΟΕΜ ? 

βοηθατε καλοι μου ανθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ea6gka said:

Καλησπερα, θελω να αναβαθμισω τον ssd, ειμαι αναμεσα σε:

1. Adata XPG SX8200 Pro

2. Samsung PM981 512GB

 

Το μηχανημα τρεχει autocad/GIS εφαρμογες (GIS=να το πω απλα φτιαχνουμε  χαρτες διαδραστικους). 20 ευρω διαφορα εχουν, διαβασα καλα πραγματα για το πρωτο, αλλα ο δευτερος ειναι δοκιμασμενος σαν brandname...με ενδιαφερει η αξιοπιστια αλλα αυτο που δεν μπορεσα να βρω για τον 2ο ειναι περισσοτερες πληροφοριες επ'αυτου. ΑΠο οτι καταλαβα ειναι ενας 980 ΟΕΜ ? 

βοηθατε καλοι μου ανθρωποι...

 

Δεν τιθεται καν θεμα σύγκρισης. Ο 8200pro ειναι απο τους πιο γρήγορους που κυκλοφορούν, ο pm981 (αντιστοιχος του 970 evo  με διαφορετικο firmware) δεν εχει καν εγγύηση απο τη samsung παρα μονο απο το μαγαζι που το αγορασες που μετα πρέπει να βρει την ακρη απο ποιον oem και με ποιον τροπο τον προμηθεύτηκε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ότι ειπε ο από πάνω. Ακόμα και με τον 970 EVO Plus να τον συγκρίνεις τα 20€ παραπάνω που ζητά ο EVO δεν αξίζουν γιατί δεν θα κερδίσεις απολύτως τίποτα παρά μόνο το όνομα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.