Jump to content


RadioCD? για αυτοκίνητο


Trooper

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Σκέφτομαι να αλλάξω το radiocd του αυτοκινήτου με κάποιο πιο σύγχρονο που να υποστηρίζει να παίζω μουσική από το κινητό (spotify, youtube etc).

 

Ιδανικό θα ήταν να βλέπω και στην οθόνη τι παίζει και να έχει next-back etc.

 

2DIN παίρνει το αμάξι και από ότι είδα κάποιο android πρέπει να κάνει τη δουλειά αλλά είδα τόσα πολλά που μπερδεύτηκα!

 

Επίσης θα ήθελα να έχει GPS και να μπορεί να δείξει google maps. Να παίρνει δηλαδή από το κινητό με tethering ή/και να έχει κάποιο 4g dongle?

 

Anyway, αν έχει κάποιος εμπειρία με κάτι τέτοιο...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει 3 μοντελα απο την autopumpkin.de . Αndroid ολα.  

 

Για ολα τα αμαξια που ειχα, ειχε canbus modulator και επαιζαν τα κουμπια στο τιμονι και ειχα ενδειξεις σε καντραν.

Επισης σε ολα παιζει μουσικη (spotify η τραγουδια απο το κινητο) τα στελνεις μεσω bluetooth .

 

Για google maps, το πιο ευκολο..κανεις το κινητο mobile hotspot , συνδεεις και κανεις την δουλεια σου. Το 3G dongle (4G ακομα δεν υποστηρίζεται στις μεγαλες εταιρειες), αργει να παρει μπρος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Εχω παρει 3 μοντελα απο την autopumpkin.de . Αndroid ολα.  

 

Για ολα τα αμαξια που ειχα, ειχε canbus modulator και επαιζαν τα κουμπια στο τιμονι και ειχα ενδειξεις σε καντραν.

Επισης σε ολα παιζει μουσικη (spotify η τραγουδια απο το κινητο) τα στελνεις μεσω bluetooth .



 

Για google maps, το πιο ευκολο..κανεις το κινητο mobile hotspot , συνδεεις και κανεις την δουλεια σου. Το 3G dongle (4G ακομα δεν υποστηρίζεται στις μεγαλες εταιρειες), αργει να παρει μπρος.

 

Έχεις κάποιο μοντέλο να προτείνεις ? Toyota έχω, άρα παίρνω ένα από τα universal ?

 

Στέλνουν αυτοί Ελλάδα κατευθείαν ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Εχεις το κλασσικο 2DIN παραληλογραμμο κοψιμο η το εργοστασιακο εχει τπτ καπμπυλες ?

 

Είχα το εργοστασιακό, αλλά έχω βάλει ένα pioneer, οπότε πλέον είναι κλασικό 2 DIN παραλληλόγραμμο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα κοιτουσα αυτο. Εχει 4GB ram σε σχεση με τα 2 που δινουν αλλα μοντελα.

 

https://www.autopumpkin.de/autoradio-mit-android/autoradio-android-9-0/universal-autoradio-android-9-0/android-9-0-autoradio-370.html?___SID=U

 

Εχει και αλλα με πιο παλια Android (8/7.1/6/5/5.1) , αλλα εκει θα υπαρχουν ασυμβατότητες με πιο νεα app

Στελνουν απευθειας με DHL Germany. Κοστος κανα 10-15, κανει 1.5 εβδομαδα αν θυμαμαι καλα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ποιο corsa ?
1.4 2009

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1.4 2009

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που έχει πάνω το άθλιο το ράδιο-cd το εργοστασιακό!

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.