Jump to content



Κουτί με 80-120 ευρω


koukoubetses

Recommended Posts

Ψάχνω να αγοράσω ένα νέο κουτί, κατά προτίμηση mid-tower, με πλαϊνό παράθυρο, καλύπτρα τροφοδοτικού, καλό airflow, ίσως rgb, αλλά προέχει το καλό airflow, τι προτείνετε; διαθέτω 100 πάνω κάτω. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Το hardware που θα μπει μεσα ποιο ειναι; Εχεις αναγκη απο πολλες θεσεις δισκων για παραδειγμα;

Τρεις hdd, έναν m2, έναν ssd.atx μητρική, χωρίς DVD drive. 

Link to comment
Share on other sites

Σε airflow παρολο που δε το εχω δει απο κοντα το cm υπερεχει σιγουρα. Δεν μπορω να το συγκρινω σε θεμα ποιότητας με το phanteks μιας κ οπως ειπα δε το εχω δει απο κοντα.

Απο την αλλη το phanteks αν κ σχετικα το θεωρω παλιο ειναι μια κλασικη πετυχημένη συνταγη. Θα ελεγα να πας σε αυτο που σου αρεσει καλυτερα απο τα δυο. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα Phanteks...Εχω το Enthoo luxe π εινα εσωτερικά το ίδιο με αυτό... Το airflow του είναι απίστευτο και οι ανεμιστήρες του αθόρυβοι.. Και αν θες rgb έχει η phanteks τα δικά της.. [emoji4][emoji4][emoji4]

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Σε airflow παρολο που δε το εχω δει απο κοντα το cm υπερεχει σιγουρα. Δεν μπορω να το συγκρινω σε θεμα ποιότητας με το phanteks μιας κ οπως ειπα δε το εχω δει απο κοντα.

Απο την αλλη το phanteks αν κ σχετικα το θεωρω παλιο ειναι μια κλασικη πετυχημένη συνταγη. Θα ελεγα να πας σε αυτο που σου αρεσει καλυτερα απο τα δυο. :)

 

Ναι έχεις δίκιο, για το phanteks ξαναζεσταμενο φαγητό, ίδιο με το corsair 750d που αποχωριστικα μετά από 6 χρόνια. Όσο για το cm καλό φαίνεται, πολύ μεγάλοι όμως οι δύο 200αρηδες μπροστά, είναι κάπως. Εσύ έχεις κάποιο να προτείνεις ποιο μοντέρνο; 

πριν 5 ώρες, το μέλος Darap21 έγραψε:

Εγώ θα σου πρότεινα Phanteks...Εχω το Enthoo luxe π εινα εσωτερικά το ίδιο με αυτό... Το airflow του είναι απίστευτο και οι ανεμιστήρες του αθόρυβοι.. Και αν θες rgb έχει η phanteks τα δικά της.. emoji4.pngemoji4.pngemoji4.png

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι θα μου άρεσε να έχει και rgb, αλλά να μην επηρεάζει το καλό airflow. 

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα αυτό τελικά, https://www.e-shop.gr/case-phanteks-enthoo-pro-m-special-edition-tempered-glass-black-white-interior-p-PER.818030, τώρα πρέπει να βρω ένα άσπρο μαύρο sleeve καλώδιο pcie για την κάρτα γραφικών, μου αρέσει όπως βγαίνει από κάτω από την καλύπτρα και ίσως κι ένα 24pin atx. 

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα αυτό τελικά, https://www.e-shop.gr/case-phanteks-enthoo-pro-m-special-edition-tempered-glass-black-white-interior-p-PER.818030, τώρα πρέπει να βρω ένα άσπρο μαύρο sleeve καλώδιο pcie για την κάρτα γραφικών, μου αρέσει όπως βγαίνει από κάτω από την καλύπτρα και ίσως κι ένα 24pin atx. 
Δεν βγαίνει από την καλύπτρα να ξέρεις.. Εγώ δεν το βγάζω από εκεί αλλά από τα πλάγια για να μην φαίνεται πολύ... Το άσπρο δεν θα ταιριάξει σε μαύρο κουτί.. Η κάρτα σου τι χρώμα έχει?

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Darap21 έγραψε:

Δεν βγαίνει από την καλύπτρα να ξέρεις.. Εγώ δεν το βγάζω από εκεί αλλά από τα πλάγια για να μην φαίνεται πολύ... Το άσπρο δεν θα ταιριάξει σε μαύρο κουτί.. Η κάρτα σου τι χρώμα έχει?

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

5700 xt nitro. 

Link to comment
Share on other sites

Μέσα είναι άσπρο το κουτί, δεν υπάρχουν και ειδικά στηρίγματα; 
Κ γω αυτή την κάρτα θέλω να πάρω τώρα... Τι στηρίγματα εννοείς? Αν είναι άσπρο μέσα τότε πάρε άσπρο τελείως καλώδιο...Δες αν η εταιρεία του τροφοδοτικού σου βγάζει άσπρο καλώδιο...

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέσα είναι άσπρο το κουτί, δεν υπάρχουν και ειδικά στηρίγματα; 
Κ γω αυτή την κάρτα θέλω να πάρω τώρα... Τι στηρίγματα εννοείς? Αν είναι άσπρο μέσα τότε πάρε άσπρο τελείως καλώδιο...Δες αν η εταιρεία του τροφοδοτικού σου βγάζει άσπρο καλώδιο...

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Darap21 έγραψε:

Κ γω αυτή την κάρτα θέλω να πάρω τώρα... Τι στηρίγματα εννοείς? Αν είναι άσπρο μέσα τότε πάρε άσπρο τελείως καλώδιο...Δες αν η εταιρεία του τροφοδοτικού σου βγάζει άσπρο καλώδιο...

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κ γω αυτή την κάρτα θέλω να πάρω τώρα... Τι στηρίγματα εννοείς? Αν είναι άσπρο μέσα τότε πάρε άσπρο τελείως καλώδιο...Δες αν η εταιρεία του τροφοδοτικού σου βγάζει άσπρο καλώδιο...

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

https://www.e-shop.gr/search?q=Sleeved+phanteks+set μαζί με combs. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 23/10/2019 at 8:25 ΠΜ, το μέλος Darap21 έγραψε:

Εγώ θα σου πρότεινα Phanteks...Εχω το Enthoo luxe π εινα εσωτερικά το ίδιο με αυτό... Το airflow του είναι απίστευτο και οι ανεμιστήρες του αθόρυβοι.. Και αν θες rgb έχει η phanteks τα δικά της.. emoji4.pngemoji4.pngemoji4.png

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οι μπροστά ανεμιστήρες δεν έχουν φωτισμό; 

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Darap21 έγραψε:

Έχεις ξεχάσει να βάλεις τον ανεμιστήρα πίσω..

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν είχε, θα βάλω έναν δικό μου Η μπορεί να πάρω κανένα rgb, πάντως και οι μπροστινό είναι λίγο ψοφιοι 800 στροφές. Θέλω κι ένα στήριγμα για 3.5 hdd έχει στο eshop? Η αλλού? Γιατί έχω τρεις κι έχει μόνο δύο θύρες. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.