Jump to content



Chaintech 6600gt has come!!!


petroSEXtreme

Recommended Posts

Μετα τον ξαφνηκο θανατο της 9800se της Sapphire (που αποδειχτεικε σκυλι για σχεδόν δύο χρόνια) της θέση της πηρε μια 6600gt της Chaintech με χρονισμους 500/900.Chaintech δεν εχω δει να παιζει καμια στο forum και στην αρχη παραξενευτηκα αλλα τελικα τελειως αδικα αφου η καρτα ειναι ολα τα ευρω!Απο θορυβο δεν ακουγετε καθολου και η stock ψυκτρα φαινετε αρκετα καλη.Το δε o/c κειμενετε παλι σε παρα πολυ καλα επειπεδα οπως θα δειτε παρακατω.Να μην ξεχασω να συμπληρωσω οτι η καρτα ειναι agp.Ακομα στην συσκεβασια υπαρχαν αρκετα καλωδια και cd με παιχνιδια και πολυ καλα προγραμματα.

post-1121-1416071871,6663_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

οπως φαινετε η καρταλου πηγε παρα πολυ καλα Και ολα αυτα με stock cooling που τελικα δεν παταγε καλα στον πειρηνα και δεν ειχε ουτε επαφη με τις μνημες αλλα δεν της αφηνε ουτε να παρουν αερα.Για αυτο εφυγαν τα πλαστικα κλιψακια και ελατηρια της ψυκτρας και μπηκαν βιδες,μπηκε ceramic και φιλα αλουμινιου αναμεσα σε ψυκτρα και μνημη ωστε να υπαρχει επαφη.Αποτελεσμα πολυ καλητερες θερμοκρασιες σε πειρηνα και μνημες...(τα παραπανω ειναι πριν το mod,αποτελεσματα μετα το mod σε λιγο)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από D.J.AleXXX_gr [Σήμερα, στις 18:36]

ποσο πηγε το μαλι????

και απο που????

Απο πλαισιο.

Τιμη - γιατι ηρθε απο το rma στη θεση της 9800.αλλα απο οτι εμαθα εχει ~220 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Athens2004 [24-04-2005 23:51]

Με γειά . ;)

Να κάνω και εγω τις ερωτησούλες μου να μην ανοίγω thread .

Ποιοι οι καλλύτεροι drivers για benchs ?

Πιστεύω πως οι 76.10 είναι οι καλύτεροι.

Link to comment
Share on other sites

ΜΗπως ξερει κανεισ ποσο μπορει να φτασουν σε Μhz οι μνημες με 2 νανο?

εχω παρει την asus 6600gt kai standar λειτουργει 500 και 900. me υδροψυξη στον πυρηνα και ψυκτρακια στισ μνημεσ eftasa ανετα στα 540 και 1000 Mhz . παραπανω φοβαμαι να παω!

ποσο λετε να παει?μηπως την καψω?

Link to comment
Share on other sites

1. Tα ψυκτρακια στισ μνημες οταν ποθσαρω την καρτα καταζεματαναι (δεν τα πιανω πανω απο 1 sec καιγομαι!)

2. με ποιο util μπορω να ελεγξω αν υπαρχουν artifacts?

3. H taχυτητα 540 που εχω στον πυρηνα ειναι καλη η να ανεβασω μεχρι τα 580? (σημ. εχω υδροψυξη)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.