Jump to content



Chaintech 6600gt has come!!!


petroSEXtreme

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από petros@idk$ [Χθες, στις 23:47]

Eχεις δει καλη διαφορα???

Όχι,η διαφορά από τους 71.81 δεν είναι και πολύ μεγάλη(από 10 έως και 100points στο 3DM05)

Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα καπια βελτιωση στα νουμερα με τους τελευτεους drivers (71.89 & 71.81), αξιζει να τους δοκιμασεις!

πολυ καλα αποτελεσματα, η μνημη ανεβηκε παρα πολυ σε αυτη την καρτα! σε σχεση με μια XFX που εχω η οποια τεματιζει στα 1.23Ghz (μνημη).

Link to comment
Share on other sites

75 βαθμους full load?

ζημια δεν παθαινει... αλλα απο οτι εχω διαβασει οι nvidia drivers εχουνε μια λειτουργια, οταν ζεστενετε ο πυρινας πανο απο ενα σημειο και μετα ριχνει τα frames κατα την διαρκεια full λειτουργειας της για να μην υπερθερμανθει. Πιο πολυ αυτο το φενομενο παρατηρηθει με διαφορες 6800 καρτες που "τσιμπανε" θερμοκρασιες με την stock ψηκτρα.

75 ειναι ψηλη θερμοκρασια... μην ανυσηχεις... οι περισσοτερες 6600 δεν εχουνε αποδοτικη ψυκτρα.

Υ.Γ. οι περισσοτερες καρτες δεν δειχνουν επισης σωστα την θερμοκρασια μεσω του software...

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια έχω ένα πρόβλημα στο performance :

Το σύστημα μου είναι 3200+ xp / 1gb / 6600gt

Έτρεξα τον 3dmark01 και μου έβγαλε μόλις 10κ .

Το ίδιο είχα παρατηρήσει με πριν αλλάξω την κάρτα

Στο ίδιο σύστημα με μια gf4 mx440 όταν είχα κάνει όλα τα κόλπα μου έπιανα 7200

Ενώ τώρα έπιανα 5500 με το ζόρι .

Ο δίσκος έχει περάσει από check και defrag

Τα windows δεν δείχνουν να θέλουν format τρέχουν μια χαρά απλά καθυστερούνε λίγο παραπάνω να κλίσουν από ότι θα έπρεπε κανονικά και σα να μην έφταναν όλα αυτά τρέχω από το ntune το benchmark που έχει και ενώ με έβγαζε 52 με την παλιά τώρα μου βγάζει 49 !

Καμία ιδέα ;

Έβαλα colin mcrae 5 1024 full όλα με μέσω όρο 30 fps (με την νέα κάρτα)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.