Jump to content



Σύνδεση 2 οθονών


Recommended Posts

Καλησπέρα..Εχω 1 οθόνη την βασική 1440p και θέλω να συνδέσω και την παλιά μ π ειναι 1080p

Την παλιά την θέλω για απλή χρήση μόνο..Να βλέπω οταν κανω stream το chat και το discord...

Με πιο καλώδιο πρέπει να την συνδεσω και τι ρυθμίσεις χρειάζεται να κάνω για να μην θέμα την ωρα που παίζω..???

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2019 at 11:42 ΜΜ, το μέλος Efialtis έγραψε:

Με οτιδήποτε την συνδέεις και απλά την δηλώνεις extended desktop.

Έτσι το έκανα τελικά κ ειναι μια χαρά...Απλά το πρόβλημα μου ειναι με το stream..Όταν εχω και τις 2 οθόνες ανοιχτές μ κρασαρει...Ενω με την μια οχι..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα και πάλι..Θέλω βοήθεια...Λοιπόν..Έχω 2 οθόνες.

Η βασική μου ειναι 1440p 144hz συνδεδεμένη με display port

Η δεύτερη οθόνη μου ειναι 1080p 75hz συνδεδεμένη με hdmi..

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω ειναι το εξής:

Αρκετές φορές ειδικά μετά απο κρασαρισμα του cod με πετάει απο 1440p σε 1080p και δεν αλλάζει ουτε απο τις ρυθμίσεις και για να επανέλθει θέλει 2-3 restart.

Το άλλο πρόβλημα ειναι οτι απο τα 144hz με κατεβάζει στα 120hz και θέλει πάλι το ίδιο με τα restart..Κάποιες φορες μου τα κανει και οταν θα ανοίξω το pc..

Τι μπορώ να κανω???

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Καταρχας δοκιμασε αλλα καλωδια. Δεν νομιζω μα εχει αλλη καρτα να περισσεύει

Άλλη κάρτα δύσκολα...Τι καλώδιο να βάλω..???HDMI εχω ενα χρυσο..και dp εχω αυτο π ειχε η οθόνη μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.