Jump to content


CORSAIR ΠΟΝΤΙΚΙΑ ΑΤΑΚΤΑ...


Recommended Posts

Φίλοι  καλημέρα  και  χρόνια  πολλά .

ήθελα  καιρό  να  γράψω  για  αυτό  το  θέμα  με  τα  ποντίκια  CORSAIR  σχεδόν  σε  όλους  τους  τύπους  που  έχω  αλλάξει RGB ( sabre , M65 κλπ )

Πολλές  φορές   , 1 στις  20 δεν  ενεργοποιούνται  στο πρόγραμμα  iCUE  της  corsair , δηλαδή ή  δεν  έχεις  ποντίκι  και  πρέπει  να  κάνεις  επανεκκίνηση  ή δεν  δουλεύει  σωστά  το  RGB 

Το  πληκτρολόγιο  που  είναι  της  ίδιας  εταιρείας  (Corsair Πληκτρολόγιο K70 RapidFire RGB Mechanical)  δεν  έχει  κανένα  πρόβλημα ...

Να  σημειώσω  εδώ  ότι  έχω  αλλάξει  3  μητρικές  και  το  παρουσίαζε και  στις  3...πρόσφατα  με  μια  GIGABYTE  MASTER  Z390

Θα  ήθελα  κάποιες  γνώμες  και  αν  κάνει  και  κάποιος  άλλος  χρήση  

 

Υ.Γ Πολύ  δύσκολο  ρε  παιδιά  αυτό  το  πρόγραμμα  για  RGB  της   orsair  (iCUE)

 

Link to comment
Share on other sites

On 24/12/2019 at 9:56 ΠΜ, το μέλος velipsi έγραψε:

Φίλοι  καλημέρα  και  χρόνια  πολλά .

ήθελα  καιρό  να  γράψω  για  αυτό  το  θέμα  με  τα  ποντίκια  CORSAIR  σχεδόν  σε  όλους  τους  τύπους  που  έχω  αλλάξει RGB ( sabre , M65 κλπ )

Πολλές  φορές   , 1 στις  20 δεν  ενεργοποιούνται  στο πρόγραμμα  iCUE  της  corsair , δηλαδή ή  δεν  έχεις  ποντίκι  και  πρέπει  να  κάνεις  επανεκκίνηση  ή δεν  δουλεύει  σωστά  το  RGB 

Το  πληκτρολόγιο  που  είναι  της  ίδιας  εταιρείας  (Corsair Πληκτρολόγιο K70 RapidFire RGB Mechanical)  δεν  έχει  κανένα  πρόβλημα ...

Να  σημειώσω  εδώ  ότι  έχω  αλλάξει  3  μητρικές  και  το  παρουσίαζε και  στις  3...πρόσφατα  με  μια  GIGABYTE  MASTER  Z390

Θα  ήθελα  κάποιες  γνώμες  και  αν  κάνει  και  κάποιος  άλλος  χρήση  

 

Υ.Γ Πολύ  δύσκολο  ρε  παιδιά  αυτό  το  πρόγραμμα  για  RGB  της   orsair  (iCUE)

 

περιμένω  καμία  γνώμη , κανένας  κάτοχος  cirsair ....μόνος  έμεινα ???

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω το m65 αρκετο καιρο κ ποτε δεν εχω αντιμετωπίσει τετοιο προβλημα που αναφερεις. Και εχω κ πληκτρολογιο k95 κ ακουστικα και κανα 2 εξτρα κατα καιρους λογω review κ παλι χωρις θεμα...

 

Διαβαζω απο αρκετους θεματακια παντως κ ειλικρινα απορω. Ποτε δε μου εκανε καποιο κουλο, με εξαιρεση μια φορά με τα ακουστικα αλλα μολις εκανα update λυθηκε το κόλλημα. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 28/12/2019 at 11:50 ΜΜ, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Εχω το m65 αρκετο καιρο κ ποτε δεν εχω αντιμετωπίσει τετοιο προβλημα που αναφερεις. Και εχω κ πληκτρολογιο k95 κ ακουστικα και κανα 2 εξτρα κατα καιρους λογω review κ παλι χωρις θεμα...

 

Διαβαζω απο αρκετους θεματακια παντως κ ειλικρινα απορω. Ποτε δε μου εκανε καποιο κουλο, με εξαιρεση μια φορά με τα ακουστικα αλλα μολις εκανα update λυθηκε το κόλλημα. 

Σε  τι  μητρική  τα  έχεις  ?  και  το  σημαντικότερο  σε  τι  θέσεις  USB  ? Μάλλον  το  τελευταίο  παίζει  ρόλο ....( με  το  πληκτρολόγιο   και  εγώ  δεν  έχω  θέματα) Γράψε  και  την  έκδοση  iCUE  να  θες  ...πάντως  κάτι  πάιζει  με  το  προγραμματάκι 

Link to comment
Share on other sites

Μητρικη Gigabyte GA-X79-UD3 

Usb εννοείς σε ποιες συγκρεκιμενες θεσειςτης μητρικης ή αν ειναι πανω στη μητρικη ή στο front panel του κουτιου;

 

Ολα τα εχω πανω στην μητρικη. Οσο για εκδοση και περισσοτερες λεπτομεριες μολις επιστρεψω καθως βρισκομαι εκτος Αθηνων. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι περιορίζεται στα ποντίκια. Εγώ είχα ανέκαθεν το ίδιο φαινόμενο με το Strafe, σε τουλάχιστον 2 διαφορετικές μητρικές.

Δεν μπορώ να αναφέρω στατιστικά, αλλά είναι πιο σπάνιο από 1/20 φορές. Αυτό που παθαίνει είναι ότι το iCUE δεν βλέπει το keyboard, και προφανώς δεν λειτουργούν τα RGB profiles. Με αφαίρεση/επανατοποθέτηση των USB δουλεύει πάντα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/12/2019 at 12:45 ΜΜ, το μέλος minast έγραψε:

Δεν νομίζω ότι περιορίζεται στα ποντίκια. Εγώ είχα ανέκαθεν το ίδιο φαινόμενο με το Strafe, σε τουλάχιστον 2 διαφορετικές μητρικές.

Δεν μπορώ να αναφέρω στατιστικά, αλλά είναι πιο σπάνιο από 1/20 φορές. Αυτό που παθαίνει είναι ότι το iCUE δεν βλέπει το keyboard, και προφανώς δεν λειτουργούν τα RGB profiles. Με αφαίρεση/επανατοποθέτηση των USB δουλεύει πάντα.

 

εμένα  μου  συμβαίνει    μόνο  στο  ποντίκι  ....συμφωνώ  όταν  βγάζεις  και  βγάζει  αμέσως  επανέρχεται  ....αν  είναι  όμως  πίσω  χα χα  χα ...αυτό  θα  κάνουμε  ...

Επίσης  επανέρχεται  και  μετά  από  reset

μήπως  δεν  θέλει  κάρφωμα  σε  USB3  αυτό  δεν  έχω  κοιτάξει ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.