Jump to content



Αποσυνδεση απο το internet


Sir_Builder

Recommended Posts

το τελευταιο διαστημα αντιμετωπιζα και εγω προβληματα με το Ιnternet(χαμηλη ταχυτητα-πολλες αποσυνδεσεις) μεχρι που ζητησα καθαρισμο γραμμης απο τον ΟΤΕ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorikas

το τελευταιο διαστημα αντιμετωπιζα και εγω προβληματα με το Ιnternet(χαμηλη ταχυτητα-πολλες αποσυνδεσεις) μεχρι που ζητησα καθαρισμο γραμμης απο τον ΟΤΕ...

τι καθαρισμό ? πως γίνεται αυτο ??

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να φταιει το modem απο το desktop γιατι με τον φορητο δεν εχω κανενα προβλημα.

Αλλα δεν μπορω να βρω που ακριβως ειναι το προβλημα.Κατεβασα νεους drivers αλλα τιποτα.

Εκτος απο αυτο οταν με πεταει και παω να ξανακανω συνδεση κολλαει εκει που λεει ανοιγμα θυρας.Ετσι αναγκαζομαι να κανω επανεκινηση για να ξαναμπω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sir_Builder [Σήμερα, στις 01:51]

Εκτος απο αυτο οταν με πεταει και παω να ξανακανω συνδεση κολλαει εκει που λεει ανοιγμα θυρας.Ετσι αναγκαζομαι να κανω επανεκινηση για να ξαναμπω.

απο την αρχη τα λενε αυτα!!!!!

Μαλλον το Modem σε ταλαιπωρει.....

Βγαλτο ξαναβαλτο και πες μας....

Για καθαρισμο καλεσα το 121 αν θυμαμαι καλα, και τους ειπα οτι εχω θορυβο-παρασιτα στις τηλεφωμικες κλησεις.(μην τους πεις οτι εχεις προβληματα με το ιντερνετ γιατι θα σου αρχισουν τα δικα τους,μηπως το modem, μηπως ο ISP.....)

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα αυτο παρουσιαζεται μονο με τα windows xp.Οταν ειχα τα millenium ολα ηταν καλα και με την ιδια συνθεση hardware.Βρηκα καταρχην οτι για να δουλεψει το modem πρεπει απο το bios να κανω disable το onboard ethernet που εχει η motherboard.

Δοκιμασα ενα εσωτερικο modem ενος φιλου και δουλευει κανονικα.(παλι ομως εκανα disable το ethernet).Αρα το προβλημα ειναι στο usb modem αλλα που ακριβως δεν ξερω.Μεχρι και format εκανα αλλα τιποτα.Πρεπει να γινεται conflict με καποια αλλη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.