Jump to content



προτασεις για παγκο εργασιας


Recommended Posts

καλημερα , τις ελευθερες ωρες μου ασχολουμαι με κολλησεις και διαφορα εργαστηριακα , σκεφτομαι να αγορασω εναν παγκο εργασιας σε μικρες διαστασεις λογο χωρου.Συνολικα το μηκος του θελω να ειναι γυρω στα 1.5 , πλατος 50-80 εκατοστα , και υψος κατι που να με ξεκουραζει ωστε να μην σκυβω.

Χρηματα δεν θα κολλησω ( φυσικα οχι υπερβολες ) δεν ειμαι επαγγελματιας.

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

1.5χ80 δεν ειναι κ μικρος δεν ξερω κατα ποσο σε νοιαζει η στιβαρότητα κ η μελλοντική αναβαθμιση.

 

Πχ αυτος εδω ειναι πολυ καλος παγκος κ βγαινουν κ συρταρια γι αυτον. Αλλα η στιβαρότητα του αν μιλαει μονο για κολλησεις ειναι υπερβολικη. Τον εχω δει απο κοντα κ εχω δουλεψει κιολας.

 

https://www.skroutz.gr/s/12404807/Bulle-WB-15L-66401.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, karmen1983 said:

1.5χ80 δεν ειναι κ μικρος δεν ξερω κατα ποσο σε νοιαζει η στιβαρότητα κ η μελλοντική αναβαθμιση.

 

Πχ αυτος εδω ειναι πολυ καλος παγκος κ βγαινουν κ συρταρια γι αυτον. Αλλα η στιβαρότητα του αν μιλαει μονο για κολλησεις ειναι υπερβολικη. Τον εχω δει απο κοντα κ εχω δουλεψει κιολας.

 

https://www.skroutz.gr/s/12404807/Bulle-WB-15L-66401.html

Σε ευχαριστώ πολύ Αγάπη. 

Σιγουρα θα βάλω τα 4 κολλητήρια, ένα πιστόλι θερμού αέρα και ότι άλλο χωράει. 

Link to comment
Share on other sites

παντως σε αυτα τα λεφτα,  αγοραζεις ηλεκτροκολληση, πιστολι βαφης, χρωματα, σιδερα και ξυλα, το κανεις τοσο ενισχυμενο οσο εσυ θες, και σου μενουν και τα εργαλεια.

αρκει βεβαια να εχεις χρονο να το φτιαξεις μονος σου.

αν μαλιστα το κανεις με βιδες, δεν εχεις αναγκη την ηλεκτροκολληση και σου βγαινει και  πολυ πιο φτηνο

 

Έγινε επεξεργασία από Νικος Παναγιωτοπουλος
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η πιο οικονομικη λυση ειναι τυπου Dexion.

Εφτιαξα ενα 1.5m χ 0.70 χ 0,80 με τρια ραφια απο mdf και μου κοστησε συνολικα μαζι με τα ξυλα, €35.

Ενταξει, τα dexion τα βρηκα μεταχειρισμενα αλλα δεν εχουν μεγαλη διαφορα απο τα καινουργια.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.