Jump to content



144hz ips monitor 1080p


Recommended Posts

Καλησπέρα ψάχνω για μονιτορ αυτο το καιρο να ξεκολλήσω απο τα 60hz ips που ειμαι τώρα.
Επεσα πανω σε αυτο https://www.skroutz.gr/s/20562405/AOC-27G2U-BK.html

Πολυ δελεαστική τιμη θα έλεγα το έχει δει καποιος απο κοντά ή ακομα καλύτερα να το έχει στη κατοχή του;

Χρήση bfv pubg cod κλπ

Η οθόνη θα μπει στο μηχάνημα της υπογραφής (1070 καρτα γραφικών) γι αυτο και δεν θέλω να παω σε 2Κ.. θα χρειαστώ μεγαλύτερη καρτα μετά.
Λεφτα μεχρι 400Ε

Link to comment
Share on other sites

Τα χρωματα της δεν μοιαζουν πολυ με IPS παντως. Σε σχεση με την Aorus που εχω που ειναι ips ειναι αρκετα υποδεεστερα. Οχι οτι δεν βλεπεται αλλα κανει μπαμ η διαφορα. Μοιαζει περισσοτερο με ΤΝ παρα με IPS.

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Τα χρωματα της δεν μοιαζουν πολυ με IPS παντως. Σε σχεση με την Aorus που εχω που ειναι ips ειναι αρκετα υποδεεστερα. Οχι οτι δεν βλεπεται αλλα κανει μπαμ η διαφορα. Μοιαζει περισσοτερο με ΤΝ παρα με IPS.


Σε σχεση με την γερασμένη μου https://www.lg.com/gr/monitors/lg-IPS277L-ips-monitor δεν θα έχει καλύτερη αποδοση χρωμάτων λες; με τις ρυθμισεις δεν γίνεται τίποτα;

Εχεις να προτείνεις κάτι

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω αυτο μιας και ειναι σε καλη τιμη σε σχεση με τον ανταγωνισμο

PER.170965.jpg
WWW.E-SHOP.GR

Η TUF Gaming VG32V από την ASUS, είναι 27 , Full HD (1920x1080), κυρτή HDR οθόνη με γρήγο SKU:PER.170965

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος Papakitou έγραψε:

Εγω προτεινω αυτο μιας και ειναι σε καλη τιμη σε σχεση με τον ανταγωνισμο

PER.170965.jpg
WWW.E-SHOP.GR

Η TUF Gaming VG32V από την ASUS, είναι 27 , Full HD (1920x1080), κυρτή HDR οθόνη με γρήγο SKU:PER.170965

 

ειναι 2κ 32 ιντσες. οποτε θα τα κλάσει η κάρτα μου. θελω να μεινω σε 1080p και 27 ιντσες ips

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NooDle said:

ειναι 2κ 32 ιντσες. οποτε θα τα κλάσει η κάρτα μου. θελω να μεινω σε 1080p και 27 ιντσες ips

Ουτε 2Κ ειναι ουτε 32 ιντσες. Μηπως ειδες κατι αλλο? 27αρα 1080p σου εστειλε

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Ουτε 2Κ ειναι ουτε 32 ιντσες. Μηπως ειδες κατι αλλο? 27αρα 1080p σου εστειλε

 

δεν ξερω γιατι ανοιξε αλλο λινκ!!! Η

τωρα το ανοιξε σωστα! δεν ξερω τι εγινε πριν! ειναι σουπερ η τιμη αλλα δεν εχω καθισει ποτε σε va και curved..

Link to comment
Share on other sites

H 27G2 είναι ίδια οπτικά με τη 24G2 στα χαρτιά με εξαίρεση σε μέγεθος αλλά χειρότερη οριακά σε χρώματα κ response

27 + 1440p θα πας

Το 1080p ότι έκανε εκανε. Την 24g2 έχω. Καλή για 169 αλλά του χρόνου 1440p/27αρι θα αλλάξει + νέα κάρτα

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

H 27G2 είναι ίδια οπτικά με τη 24G2 στα χαρτιά με εξαίρεση σε μέγεθος αλλά χειρότερη οριακά σε χρώματα κ response

27 + 1440p θα πας

Το 1080p ότι έκανε εκανε. Την 24g2 έχω. Καλή για 169 αλλά του χρόνου 1440p/27αρι θα αλλάξει + νέα κάρτα

Συμφωνω οτι το 1080p ειναι ξεπερασμένο πλεον. αλλα τι υποχωρήσεις πρεπει να κανω μετα με την 1070 ;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.