Jump to content


Πρόβλημα με ρουτερ μετά από hard reset


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά εχω  ένα ρουτερ της wind ZyXEL AMG1302 T11C  μετα απο hard reset ενω ανάβουν ολα τα λαμπάκια το λαμπακι του ίντερνετ μένει κόκκινο της γραμμής ειναι κανονικά πράσινο, δεν μπαίνει καν στην σελίδα του ρουτερ που ήτανε το 192.168.1.251 μπαίνει σε μια άλλη άσχετη στην 192.168,1,1 εκει ότι κωδικό και να βαλω δεν μπαίνει στις ρυθμίσεις να δούμε τι γίνεται, δεν ξέρω τι να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος panos 12 έγραψε:

Καλησπέρα παιδιά εχω  ένα ρουτερ της wind ZyXEL AMG1302 T11C  μετα απο hard reset ενω ανάβουν ολα τα λαμπάκια το λαμπακι του ίντερνετ μένει κόκκινο της γραμμής ειναι κανονικά πράσινο, δεν μπαίνει καν στην σελίδα του ρουτερ που ήτανε το 192.168.1.251 μπαίνει σε μια άλλη άσχετη στην 192.168,1,1 εκει ότι κωδικό και να βαλω δεν μπαίνει στις ρυθμίσεις να δούμε τι γίνεται, δεν ξέρω τι να κάνω

βαλε  username: admin

           password: 1234

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος xdoc έγραψε:

βαλε  username: admin

           password: 1234

 

 

Δυστυχώς ότι και αν δοκίμασα δεν δουλεύει, ούτε οι κωδικοί που έχει μέσα το manual ούτε οι κωδικοί που είχα τίποτα, και κανονικά η διεύθυνση η αρχική είναι αυτή 192.168.1.251 και όχι σε αυτή που μπαίνει τώρα 192.168.1.1 δεν ξέρω επειδή έκανα update το firmwere μήπως χάλασε το ρουτερ, το λαμπάκι του ίντερνετ μένει κόκκινο της γραμμής είναι σταθερά πράσινο 

 

πριν 2 ώρες, το μέλος panos 12 έγραψε:

Καλησπέρα παιδιά εχω  ένα ρουτερ της wind ZyXEL AMG1302 T11C  μετα απο hard reset ενω ανάβουν ολα τα λαμπάκια το λαμπακι του ίντερνετ μένει κόκκινο της γραμμής ειναι κανονικά πράσινο, δεν μπαίνει καν στην σελίδα του ρουτερ που ήτανε το 192.168.1.251 μπαίνει σε μια άλλη άσχετη στην 192.168,1,1 εκει ότι κωδικό και να βαλω δεν μπαίνει στις ρυθμίσεις να δούμε τι γίνεται, δεν ξέρω τι να κάνω

 

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έκανες reset, οι παλιές σου ρυθμίσεις έχουν χαθεί. Είναι λογικό λοιπόν ότι ακούει στην αρχική του διεύθυνση 192.168.1.1 και όχι σε αυτήν που είχες πριν.

Εκτός από το admin/1234, δοκίμασε και τους άλλους συνδυασμούς που έχει εδώ:

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 19/5/2020 at 11:51 ΜΜ, το μέλος minast έγραψε:

Από τη στιγμή που έκανες reset, οι παλιές σου ρυθμίσεις έχουν χαθεί. Είναι λογικό λοιπόν ότι ακούει στην αρχική του διεύθυνση 192.168.1.1 και όχι σε αυτήν που είχες πριν.

Εκτός από το admin/1234, δοκίμασε και τους άλλους συνδυασμούς που έχει εδώ:

 

το ρουτερ δυστυχώς κάηκε, είχε πάρει λάθος firmwere από άλλο μοντέλο  συκσευση ρουτερ, στην προσπάθεια μου μήπως και ανεβεί η ταχύτητα, τέλος πάντων τώρα είμαι με vodafone και πάνε όλα μια χαρά, 1 χρόνο σχεδόν ούτε χάλασε η γραμμή ούτε η ταχύτητα έπεσε γύρω στα 12,7 είναι, και ίσως πάω και για vdsl και πολύ καλή εξυπηρέτηση σε σχέση με τους άλλους 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.